Szerbia is négy között az Eb-n

A szerb vízilabda-válogatott az elődöntőért Görögországot győzte le 13-9-re.

Az Európa-bajnoki címvédő szerbek az első negyedben egy góllal vezettek a tavalyi vb-n és a tavalyelőtti Eb-n egyformán hatodik görögökkel szemben. A második játékrészben már 6-3 is volt a javukra, ám a szívós ellenfél átmenetileg egytalálatnyira visszazárkózott. A nagyszünet után viszont egyértelművé vált, hogy nem lesz meglepetés. Az erőviszonyoknak megfelelően a délszlávok fokozatosan elhúztak, a harmadik negyedben már 11-6 is volt a javukra, s bár még volt egy eredményes görög részhajrá (11-9), a vége négygólos szerb győzelem lett.

A pénteki első elődöntőt 19.00 órától vívja a magyar és az olasz válogatott, míg a másik elődöntőben a Benedek Tibor szövetségi kapitány irányította nemzeti csapathoz hasonlóan a saját hatos csoportjukban győztes montenegróiak 20.30-tól mérkőznek meg a szerbekkel.