Spanyolország az Európa-bajnok a nőknél

Spanyolország válogatottja szerezte meg az elsőséget a nőknél a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, miután a szombat esti döntőben legyőzte Hollandia csapatát.

Eredmény, nők, döntő:

Spanyolország-Hollandia 10-5 (3-3, 2-0, 2-2, 3-0)
A 2012-ben olimpiai második, 2013-ban világbajnok spanyolok és a kontinensviadalon legutóbb 2010-ben bronzérmes hollandok összecsapása „adok-kapokkal” indult, amennyiben utóbbiak góljaira előbbiek rendre válaszoltak. Aztán 3-2-es spanyol vezetésnél a hollandokon volt az egyenlítés sora (3-3). A második negyedben 5-3-ra elhúztak a spanyolok, a harmadik nyolc perc után pedig 7-5 volt a javukra. Az utolsó nyolc percben a vb-címvédő bebiztosította sikerét, és 10-5-ös győzelemmel begyűjtötte az Európa-bajnoki címet is.
Korábban, a 3. helyért:
Magyarország-Olaszország 10-9 (2-3, 5-2, 0-2, 3-2)

Az Eb női tornájának végeredménye: 1. Spanyolország, 2. Hollandia, 3. MAGYARORSZÁG, 4. Olaszország, 5. Oroszország, 6. Görögország, 7. Franciaország, 8. Nagy-Britannia