Póta: ha elsül a kezem, akár nyolcba is kerülhetek Rióban

m4sport.hu/mti
Póta Georgina szerint jó sorsolással akár nyolc közé is kerülhet a riói olimpián.

Mint arról korábban beszámoltunk, az Európa-bajnok asztaliteniszező indulhat a nyári ötkarikás játékokon, miután a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség friss ranglistáján a 12. helyen áll, s innen 22-en jutnak egyéni kvótához. Póta az első riói kvótásunk asztaliteniszben, összességében pedig 127-en rendelkeznek olimpiai indulási joggal a magyarok közül.

“Természetesen nagyon örültem neki, de már január körül számítottam rá, hogy meglesz a kvóta, mivel nagyon sok ponttal voltam a többiek előtt a ranglistán – nyilatkozta Póta Georgina az M4 Sportnak. – Gyakorlatilag lehetetlen lett volna annyi pontot veszteni fél éven belül, amíg zárják a világranglistát, hogy annyit visszaessek.”

Az asztaliteniszező hozzátette, eddigi két olimpiáján egyaránt a 32 között végzett, egyéniben nagyon nehéz a 16 közé vagy esetleg a 8 közé bejutni. “Csapatban sokkal nagyobb sanszunk lett volna, de sajnos nem sikerült megszerezni a csapatkvótát. Egyéniben az a célom, hogy a tizenhat közé bejussak, és ha esetleg elsülne a kezem, akkor akár nyolc közé is kerülhetek, de attól függ, hogy milyen a sorsolásom.”

A kvóták száma nem azonos a nevezhető versenyzőkével, mivel egy-egy sportágban, illetve számban többen szerezhetnek kvótát, mint amennyien elindulhatnak az augusztusi játékokon. Póta jelen állás szerint az egyetlen magyar asztaliteniszező, aki Rióban szerepelhet, ugyanakkor az indulásra még Pattantyús Ádámnak is van esélye.

Birkózásban a hétvégén lezárult a kvalifikációs sorozat, melynek utolsó, isztambuli állomásán a magyarok nem szereztek újabb kvótát, így Rióban nyolc magyar lép majd szőnyegre. A Magyar Olimpiai Bizottság 140 fős magyar sportolói csapattal számol Rióra.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (126+1 fő):
ASZTALITENISZ (1)
Póta Georgina

ATLÉTIKA (21)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maratoni futás)
Erdélyi Zsófia (maraton)
Gyurkó Fanni (maratoni futás)
Helebrandt Máté (20 km-es és 50 km-es gyaloglás)
Józsa Gábor (maratoni futás)
Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)
Récsei Rita (20 km-es gyaloglás)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Staicu Simona (maratoni futás)
Szabó Barbara (magasugrás)
Szabó Tünde (maratoni futás)
Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)
Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)
Női maratonban Erdélyi, Papp és Szabó tekinthető olimpiai indulónak, Staicu az első-, Gyurkó a második száma tartalék.
50 km-es gyaloglásban Srp, Venyercsán és Rácz indul, Helebrandt 20 km-en áll rajthoz.

BIRKÓZÁS (8)
Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)
Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)
Németh Zsanett (75 kg)
Sastin Marianna (63 kg)
Varga Ádám (kötöttfogás, 98 kg)
Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

KAJAK-KENU (15)
15 kvótás (6 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

ÖKÖLVÍVÁS (1)
Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (2)
Kasza Róbert
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (8)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Egri Viktória (pisztoly)
Miskolczi Julianna (puska)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tátrai Miklós (pisztoly)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)
egy férfi versenyző

TORNA (4)
Hidvégi Vid, Kardos Botond – csak egyikük indulhat
Kovács Zsófia, Makra Noémi – csak egyikük indulhat

ÚSZÁS (25)
Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)
A szint (olimpiai kvalifikációs idő):
Balog Gábor (100 m hát), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó), Földházi Dávid (200 m hát) Grátz Benjamin (400 m vegyes), György Réka (400 m vegyes), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó), Juhász Janka (800 m gyors), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (400 m gyors), Kis Gergő (400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors), Risztov Éva (800 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Takács Krisztián (50 m gyors), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes), Zámbó Balázs (200 m hát)

VITORLÁZÁS (5)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Cholnoky Sára (szörf)
Érdi Mária (Laser Radial)
Gádorfalvi Áron (szörf)
Vadnai Benjámin, vagy Tomai Balázs, vagy Vadnai Jonatán (Laser Standard)
A három férfi laseres között négy versenyből álló válogatósorozat dönt a riói indulóról. Az eddigi három viadal után szinte biztosnak tűnik, hogy Vadnai Benjamin lesz majd ott Rióban.

VÍVÁS (9+1)
Boczkó Gábor (párbajtőr)
Decsi Tamás (kard)
Imre Géza (párbajtőr)
Knapek Edina (tőr)
Márton Anna (kard)
Mohamed Aida (tőr)
Rédli András (párbajtőr)
Szász Emese (párbajtőr)
Szilágyi Áron (kard)
– Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)
A magyar szövetség férfi párbajtőrben négy fővel számol – akárcsak a Magyar Olimpiai Bizottság -, mivel a csapatversenybe két mérkőzés között, illetve sérülés esetén mérkőzés közben becserélhető a negyedik – egyébként tartalék – tag. Ha a csapat dobogós helyen végez, és a tartalék is vívott, ő is kap érmet, egyébként nem.

VÍZILABDA (26)
férfi válogatott
női válogatott

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Íjászat

4 esemény

14:00

Férfi egyéni

14:00

Férfi csapat

18:00

Női egyéni

18:00

Női csapat

Labdarúgás

3 esemény

00:00

Svédország - Kolumbia (Férfiak)

Online stream #02

01:00

Fidzsi-szigetek - Koreai Köztársaság (Férfiak)

Online stream #04

03:00

Nigéria - Japán (Férfiak)

Online stream #01

Lovastusa

1 esemény

13:30

Lovastusa egyéni