Így jutott el Franciaország és Portugália a döntőig

A tornát tekintve mind a házigazda francia, mind a portugál labdarúgó-válogatott veretlenül jutott el az Európa-bajnokság vasárnapi döntőjéig.

A hazaiaknak nem kellett pályára lépniük a selejtezők során, a június 10-én kezdődött tornán pedig öt győzelemmel és egy döntetlennel meneteltek a fináléig. A portugálok a kvalifikációs sorozatban hét diadal mellett egyszer vereséget szenvedtek Albániától, míg a franciaországi tornán mindössze kétszer nyertek négy döntetlen mellett. A csoportkör utolsó fordulójában a magyarokkal 3-3-as döntetlent játszottak.

Franciaország útja a döntőig:

A-csoport, 1. forduló: Franciaország-Románia 2-1 (0-0)
gólszerzők: Giroud (57.), Payet (89.), illetve Stancu (65.)

A-csoport, 2. forduló: Franciaország-Albánia 2-0 (0-0)
gólszerzők: Griezmann (90.), Payet (96.)

A-csoport, 3. forduló: Franciaország-Svájc 0-0

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Franciaország 7 pont, 2. (továbbjutott) Svájc 5, 3. Albánia 3, 4. Románia 1

Eb-nyolcaddöntő: Franciaország-Írország 2-1 (0-1)
gólszerzők: Griezmann (57., 61.), illetve Brady (2., 11-esből)

Eb-negyeddöntő: Franciaország-Izland 5-2 (4-0)
gólszerzők: Giroud (12., 59.), Pogba (20.), Payet (43.), Griezmann (45.), illetve Sigthórsson (56.), Bjarnason (84.)

Eb-elődöntő: Franciaország-Németország 2-0 (1-0)
gólszerző: Griezmann (45+2., 72., előbbit 11-esből)

Portugália útja a döntőig:

F csoport, 1. forduló: Portugália-Izland 1-1 (1-0)
gólszerzők: Nani (31.), illetve Bjarnason (50.)

F csoport, 2. forduló: Portugália-Ausztria 0-0

F csoport, 3. forduló:Magyarország-Portugália 3-3 (1-1)
gólszerzők: Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.), illetve Nani (42.), Ronaldo (50., 62.)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Magyarország 5 pont (6-4), 2. (továbbjutott) Izland 5 (4-3), 3. (továbbjutott) Portugália 3, 4. Ausztria 1

Eb-nyolcaddöntő: Portugália-Horvátország 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
gólszerző: Quaresma (117.)

Eb-negyeddöntő: Portugália-Lengyelország 1-1 (1-1, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel: 5-3
gólszerzők: R. Sanches (33.), illetve Lewandowski (2.)

Eb-elődöntő: Portugália-Wales 2-0 (0-0)
gólszerzők: C. Ronaldo (50.), Nani (53.)

A Portugália-Franciaország Eb-döntőt július 10-én, vasárnap 21 órától élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu, míg a felvezető műsor 20 órától lesz látható.