×

Német egyeduralom négypárevezésben

mti
A németek mindkét négypár számot megnyerték az evezős versenyek első döntős napján a riói olimpián.

A halasztások miatt csütörtökön összesen hat fináléra került sor, köztük a férfi kormányos nélküli kettesek éremcsatájára, itt az új-zélandi Eric Murray, Hamish Bond duó megvédte címét. A Simon Béla, Juhász Adrián kettős magyar idő szerint 17.40 órától száll vízre a szám B döntőjében.

Eredmények:
evezés:
férfi négypár, olimpiai bajnok:
——————————–
1.   Németország (Philipp Wende, Lauritz Schoof, Karl Schulze, Hans Gruhne) 6:06.81 perc
2. Ausztrália (Karsten Forsterling, Alexander Belonogoff, Cameron Girdlestone, James McRae) 6:07.96
3. Észtország (Andrei Jamsa, Allar Raja, Tonu Endrekson, Kaspar Taimsoo) 6:10.65
férfi kormányos nélküli kettes, olimpiai bajnok:
————————————————
1.   Eric Murray, Hamish Bond (Új-Zéland) 6:59.71
2. Lawrence Brittain, Shaun Keeling (Dél-afrikai Köztársaság) 7:02.51
3. Giovanni Abagnale, Marco Di Costanzo (Olaszország) 7:04.52
később:
férfi kormányos nélküli kettes B döntő (Simon Béla, Juhász Adrián) 17.40 (12.40)
férfi kétpár, olimpiai bajnok:
——————————
1.   Martin Sinkovic, Valent Sinkovic (Horvátország) 6:50.28
2. Mindaugas Griskonis, Saulius Ritter (Litvánia) 6:51.39
3. Kjetil Borch, Olaf Tufte (Norvégia) 6:53.25
férfi könnyűsúlyú négyes, olimpiai bajnok:
——————————————
1.   Svájc (Lucas Tramer, Simon Schuerch, Simon Niepmann, Mario Gyr) 6:20.51
2. Dánia (Jacob Barsoe, Jacob Larsen, Kasper Jorgensen, Morten Jorgensen) 6:21.97
3. Franciaország (Franck Solforosi, Thomas Baroukh, Guillaume Raineau, Thibault Colard) 6:22.85   női négypár, olimpiai bajnok:
—————————–
1.   Németország (Ann-Katrin Thiele, Carina Bär, Julia Lier, Lisa Schmidla) 6:49.39
2. Hollandia (Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw) 6:50.33
3. Lengyelország (Maria Springwald, Joanna Leszczynska, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch) 6:50.86
női kétpár, olimpiai bajnok:
—————————-
1.  Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj (Lengyelország) 7:40.10
2. Victoria Thornley, Katherine Grainger (Nagy-Britannia) 7:41.05
3. Donata Vistartaite, Milda Valciukaite (Litvánia) 7:43.76

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Íjászat

4 esemény

14:00

Férfi egyéni

14:00

Férfi csapat

18:00

Női egyéni

18:00

Női csapat

Labdarúgás

3 esemény

00:00

Svédország - Kolumbia (Férfiak)

Online stream #02

01:00

Fidzsi-szigetek - Koreai Köztársaság (Férfiak)

Online stream #04

03:00

Nigéria - Japán (Férfiak)

Online stream #01

Lovastusa

1 esemény

13:30

Lovastusa egyéni