Továbbjutottak a brazil labdarúgók

A brazil férfi labdarúgó-válogatott 4-0-ra legyőzte Dániát a Rio de Janeiró-i olimpián, a csoportkör utolsó, harmadik fordulójában.

A házigazdák csapata két gól nélküli döntetlen után tudott nyerni, ezzel csoportja első helyén végzett, és továbblépett a nyolc közé.

Az ötkarikás játékok honlapja szerint a szerdai játéknapon az FC Barcelona támadójátékosa, Neymar egy gólpasszig jutott.

Eredmények, férfi csoportmérkőzések, 3. forduló:
A csoport:
Brazília-Dánia 4-0 (2-0)
Dél-afrikai Köztársaság – Irak 1-1 (1-1)

A csoport végeredménye: 1. Brazília 5 pont, 2. Dánia 4, 3. Irak 3, 4. Dél-Afrikai Köztársaság 2

korábban:
B csoport:
Japán-Svédország 1-0 (0-0)
Kolumbia-Nigéria 2-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Nigéria 6 pont, 2. Kolumbia 5, 3. Japán 4, 4. Svédország 1

C csoport:
Németország – Fidzsi-szigetek 10-0 (6-0)
Koreai Köztársaság-Mexikó 1-0 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Koreai Köztársaság 7 pont, 2. Németország 5, 2. Mexikó 4, 4. Fidzsi-szigetek 0

D csoport:
Algéria-Portugália 1-1 (1-1)
Argentína-Honduras 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Portugália 7 pont, 2. Honduras 4 (5-5), 3. Argentína 4 (3-4), 4. Algéria 1

A negyeddöntő párosítása: Brazília-Kolumbia, Koreai Köztársaság-Honduras, Nigéria-Dánia, Portugália-Németország.