×

Sidi épphogy lemaradt a döntőről

MTI
Sidi Péter a 10., míg Szabián Norbert a 42. lett a kisöbű szabadpuska fekvő számban a riói olimpia pénteki versenynapján.

A világ- és többszörös Európa-bajnok Sidi hétfőn az ötödik helyen végzett légpuskában, a fekvőre viszont nem mert jósolni, mert mint mondta, ebben a számban bármi megtörténhet, 30-40 lövő is van a mezőnyben, aki az elején végezhet.

Az alapversenyt kissé pontatlanul kezdte a világklasszis puskás, két alacsonyabb tízes után 9,6-os találat következett, s az első tíz kísérletet 102,8 körrel zárta. Ezt követően egyre magabiztosabbá vált, egyedül a harmadik szériája volt egy picit alacsonyabb (103,0), a verseny második felében folyamatosan lépett előrébb, s végül 623,3 körrel a tizedik helyen zárt, 1,5 körre elmaradva a finálétól.

“Az első tízben lenni a világon az mindig nagy dolog, olimpián is, s azt hiszem a többi puskás lövő összetenné a kezét, ha ez sikerülne neki” – értékelte versenyét Sidi. “A régi számítással 596 kört lőttem, ami tulajdonképpen mindig döntőt ért a korábbi olimpiákon. Ez a tizedelős rendszer kicsit szerencsejáték. Egyik lövő sem tudja megmondani, hogy miért 10,4, vagy 10,8 egy lövés, ezek már mind tökéletesen leadott lövések, a különbség a technikán és a szerencsén múlhat. Összességében ez kiváló melegítés volt a 3×40-re, a tizedik hely jó előjel.”

A tavalyi Európa-bajnokságon ötödik Szabián Norbertnek ezúttal nem ment olyan jól, 617,3 körrel végzett, ami a 42. helyet jelentette a 47 fős mezőnyben.

“Az elejével elégedett voltam, a harmadik sorozatban azonban túl későn jöttem ki pihenni, és sokat hibáztam. Aztán később már sikerült belső tizeseket lőni, ám a hibák is becsúsztak. Örülök, hogy itt lehettem, és képviselhettem a hazámat” – mondta az MTI-nek az UTE lövője.

A hétfőn légpuskában ötödik Sidi Péternek még hátravan a legerősebb száma, a 3×40 lövéses összetett verseny vasárnap, melyben Péni István is szerepel. Szabián Norbertnek ez volt az egyetlen száma az olimpián.

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Asztalitenisz

44 esemény

01:30

Női egyes

02:15

Női egyes

14:00

Női egyes

14:00

Női egyes

Online stream #04

02:15

Női egyes

02:15

Női egyes

14:00

Női egyes

01:30

Női egyes

14:00

Női egyes

01:30

Női egyes

Online stream #04

01:30

Női egyes

18:30

Női egyes

02:15

Női egyes

Online stream #04

18:30

Női egyes

18:30

Női egyes

18:30

Női egyes

23:00

Női egyes

Online stream #01

23:00

Női egyes

Online stream #01

23:00

Női egyes

Online stream #01

23:00

Női egyes

Online stream #01

00:45

Férfi egyes

00:00

Férfi egyes

00:00

Férfi egyes

00:45

Férfi egyes

00:00

Férfi egyes

Online stream #04

00:45

Férfi egyes

Online stream #04

00:45

Férfi egyes

00:00

Férfi egyes

15:00

Férfi egyes

15:00

Férfi egyes

Online stream #04

19:30

Férfi egyes

19:30

Férfi egyes

19:30

Férfi egyes

19:30

Férfi egyes

15:00

Férfi egyes

15:00

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

Cselgáncs

102 esemény

15:00

Férfi -66 kg

15:00

Férfi -66 kg

15:10

Férfi -66 kg

15:15

Férfi -66 kg

15:20

Férfi -66 kg

15:25

Férfi -66 kg

15:30

Férfi -66 kg

15:35

Férfi -66 kg

15:40

Férfi -66 kg

15:45

Férfi -66 kg

15:50

Férfi -66 kg

15:55

Férfi -66 kg

16:00

Férfi -66 kg

16:05

Férfi -66 kg

16:10

Férfi -66 kg

16:15

Férfi -66 kg

15:00

Férfi -66 kg

15:05

Férfi -66 kg

15:10

Férfi -66 kg

15:15

Férfi -66 kg

15:20

Férfi -66 kg

15:25

Férfi -66 kg

15:30

Férfi -66 kg

15:35

Férfi -66 kg

15:40

Férfi -66 kg

15:00

Férfi -66 kg

Online stream #06

15:50

Férfi -66 kg

15:55

Férfi -66 kg

16:00

Férfi -66 kg

16:05

Férfi -66 kg

16:10

Férfi -66 kg

16:15

Férfi -66 kg

15:28

Férfi -66 kg

15:35

Férfi -66 kg

15:42

Férfi -66 kg

15:49

Férfi -66 kg

15:56

Férfi -66 kg

16:03

Férfi -66 kg

16:10

Férfi -66 kg

16:17

Férfi -66 kg

15:28

Férfi -66 kg

Online stream #06

15:35

Férfi -66 kg

Online stream #06

15:42

Férfi -66 kg

Online stream #06

15:49

Férfi -66 kg

Online stream #06

15:56

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:03

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:10

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:17

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:52

Férfi -66 kg

16:59

Férfi -66 kg

17:06

Férfi -66 kg

17:13

Férfi -66 kg

16:52

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:59

Férfi -66 kg

Online stream #06

17:06

Férfi -66 kg

Online stream #06

17:13

Férfi -66 kg

Online stream #06

17:34

Férfi -66 kg

17:41

Férfi -66 kg

17:34

Férfi -66 kg

Online stream #06

17:41

Férfi -66 kg

Online stream #06

20:44

Férfi -66 kg

Online stream #06

20:51

Férfi -66 kg

Online stream #06

21:12

Férfi -66 kg

Online stream #06

21:19

Férfi -66 kg

Online stream #06

21:47

Férfi -66 kg

Online stream #06

21:54

Férfi -66 kg

Online stream #06

22:01

Férfi -66 kg

Online stream #06

16:20

Női -52 kg

15:07

Női -52 kg

16:30

Női -52 kg

15:14

Női -52 kg

16:40

Női -52 kg

16:45

Női -52 kg

16:50

Női -52 kg

15:21

Női -52 kg

16:20

Női -52 kg

15:07

Női -52 kg

Online stream #06

16:30

Női -52 kg

15:14

Női -52 kg

Online stream #06

16:40

Női -52 kg

15:21

Női -52 kg

Online stream #06

16:50

Női -52 kg

16:55

Női -52 kg

16:24

Női -52 kg

16:31

Női -52 kg

16:38

Női -52 kg

16:45

Női -52 kg

16:24

Női -52 kg

Online stream #06

16:31

Női -52 kg

Online stream #06

16:38

Női -52 kg

Online stream #06

16:45

Női -52 kg

Online stream #06

17:20

Női -52 kg

17:27

Női -52 kg

17:20

Női -52 kg

Online stream #06

17:27

Női -52 kg

Online stream #06

20:30

Női -52 kg

Online stream #06

20:37

Női -52 kg

Online stream #06

20:58

Női -52 kg

Online stream #06

21:05

Női -52 kg

Online stream #06

21:26

Női -52 kg

Online stream #06

21:33

Női -52 kg

Online stream #06

21:40

Női -52 kg

Online stream #06

Gyeplabda

8 esemény

00:30

Spanyolország - Brazília (Férfiak)

Online stream #02

22:00

Nagy-Britannia - Új-Zéland (Férfiak)

Online stream #07

23:00

Hollandia - Írország (Férfiak)

01:30

Nagy-Britannia - Ausztrália (Nők)

Online stream #09

15:00

Új-Zéland - Koreai Köztársaság (Nők)

16:00

Japán - India (Nők)

Online stream #02

17:30

Hollandia - Spanyolország (Nők)

18:30

Kína - Németország (Nők)

Íjászat

12 esemény

14:25

Japán - Ukrajna (Női csapat)

Online stream #01

14:00

Mexikó - Grúzia (Női csapat)

Online stream #01

14:50

Brazília - Olaszország (Női csapat)

Online stream #01

15:15

India - Kolumbia (Női csapat)

Online stream #01

19:25

Koreai Köztársaság - Japán (Női csapat)

Online stream #01

19:00

Mexikó - Tajvan (Női csapat)

Online stream #01

19:50

Kína - Olaszország (Női csapat)

Online stream #01

20:15

India - Oroszország (Női csapat)

Online stream #01

20:43

Koreai Köztársaság - Tajvan (Női csapat)

Online stream #01

21:11

Olaszország - Oroszország (Női csapat)

Online stream #01

21:39

Tajvan - Olaszország (Női csapat)

Online stream #01

22:07

Koreai Köztársaság - Oroszország (Női csapat)

Online stream #01

Kajak-kenu szlalom

4 esemény

18:30

Kenu egyes (C1) Férfi

Online stream #10

20:11

Kenu egyes (C1) Férfi

Online stream #10

19:19

Kajak (K1) Férfi

Online stream #10

21:00

Kajak (K1) Férfi

Online stream #10

Kézilabda

6 esemény

00:50

Románia - Angola (Nők)

Online stream #07

02:50

Svédország - Argentína (Nők)

Online stream #07

14:30

Horvátország - Katar (Férfiak)

Online stream #09

16:30

Svédország - Németország (Férfiak)

Online stream #09

19:40

Dánia - Argentína (Férfiak)

21:40

Lengyelország - Brazília (Férfiak)

Kosárlabda

7 esemény

00:45

Fehéroroszország - Japán (Nők)

17:00

Amerikai Egyesült Államok - Szenegál (Nők)

Online stream #05

19:15

Szerbia - Spanyolország (Nők)

22:30

Ausztrália - Törökország (Nők)

00:00

Kína - Amerikai Egyesült Államok (Férfiak)

Online stream #06

03:30

Venezuela - Szerbia (Férfiak)

Online stream #04

19:15

Brazília - Litvánia (Férfiak)

Online stream #11

Labdarúgás

7 esemény

00:00

Dél-afrikai Köztársaság - Kína (Nők)

Online stream #12

01:00

Kolumbia - Új-Zéland (Nők)

Online stream #10

03:00

Brazília - Svédország (Nők)

Online stream #03

18:00

Fidzsi-szigetek - Mexikó (Férfiak)

20:00

Honduras - Portugália (Férfiak)

21:00

Németország - Koreai Köztársaság (Férfiak)

23:00

Argentína - Algéria (Férfiak)

Lovastusa

2 esemény

15:00

Lovastusa egyéni

Online stream #12

15:00

Lovastusa csapat

Online stream #12

Műugrás

1 esemény

21:00

Női szinkron 3 m ugródeszka

Online stream #02

17:15

Női országúti verseny

Online stream #07

Ökölvívás

20 esemény

16:00

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #04

16:17

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #04

16:34

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #04

22:00

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #05

22:17

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #05

22:33

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #05

17:57

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #04

18:15

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #04

18:30

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

23:56

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #05

00:14

Férfi nehézsúly (91 kg)

Online stream #08

00:00

Férfi nehézsúly (91 kg)

Online stream #08

16:51

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #04

17:08

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #04

17:25

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #04

17:41

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #04

22:50

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #05

23:07

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #05

23:23

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #05

23:40

Férfi Welter (69 kg)

Online stream #05

Rögbi

12 esemény

16:00

Spanyolország - Kenya (Nők)

Online stream #11

16:30

Új-Zéland - Franciaország (Nők)

Online stream #11

17:00

Brazília - Japán (Nők)

Online stream #11

17:30

Kanada - Nagy-Britannia (Nők)

Online stream #11

18:00

Fidzsi-szigetek - Kolumbia (Nők)

Online stream #11

18:30

Ausztrália - Amerikai Egyesült Államok (Nők)

Online stream #11

21:00

Brazília - Kolumbia (Nők)

Online stream #11

21:30

Kenya - Japán (Nők)

Online stream #11

22:00

Ausztrália - Spanyolország (Nők)

Online stream #11

22:30

Kanada - Franciaország (Nők)

Online stream #11

23:00

Nagy-Britannia - Fidzsi-szigetek (Nők)

Online stream #11

23:30

Új-Zéland - Amerikai Egyesült Államok (Nők)

Online stream #11

Röplabda

6 esemény

01:30

Oroszország - Argentína (Nők)

Online stream #08

03:35

Szerbia - Olaszország (Nők)

Online stream #08

14:30

Olaszország - Franciaország (Férfiak)

Online stream #10

16:35

Brazília - Mexikó (Férfiak)

20:00

Lengyelország - Egyiptom (Férfiak)

22:05

Amerikai Egyesült Államok - Kanada (Férfiak)

Sportlövészet

7 esemény

14:00

Női 10 m légpisztoly

16:00

Női 10 m légpisztoly

Online stream #01

14:00

Női trap

20:00

Női trap

20:30

Női trap

20:45

Női trap

14:30

Férfi trap

Strandröplabda

12 esemény

15:00

Brazília - Oroszország (Nők)

Online stream #08

04:00

Svájc - Kína (Nők)

16:00

Lengyelország - Amerikai Egyesült Államok (Nők)

Online stream #08

05:00

Amerikai Egyesült Államok - Ausztrália (Nők)

Online stream #06

23:30

Németország - Egyiptom (Nők)

Online stream #08

20:30

Kanada - Hollandia (Nők)

Online stream #08

22:30

Brazília - Kuba (Férfiak)

Online stream #08

17:00

Olaszország - Mexikó (Férfiak)

Online stream #08

21:30

Amerikai Egyesült Államok - Tunézia (Férfiak)

Online stream #08

03:00

Spanyolország - Ausztria (Férfiak)

18:00

Hollandia - Chile (Férfiak)

Online stream #08

02:00

Lengyelország - Németország (Férfiak)

Súlyemelés

4 esemény

00:00

Női 48 kg

Online stream #05

15:00

Férfi 56 kg

17:30

Női 53 kg

20:30

Női 53 kg

Online stream #09

Tenisz

48 esemény

21:45

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

15:45

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

18:45

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

17:15

Női egyes

19:00

Női egyes

17:30

Női egyes

17:30

Női egyes

17:30

Női egyes

20:15

Női egyes

17:30

Női egyes

16:00

Női egyes

19:00

Női egyes

16:00

Női egyes

19:00

Női egyes

20:30

Női egyes

19:00

Női egyes

17:30

Női egyes

16:00

Női egyes

19:00

Chile - Amerikai Egyesült Államok (Férfi páros)

20:30

Brazília - Thaiföld (Férfi páros)

22:00

Franciaország - Kolumbia (Férfi páros)

22:00

Spanyolország - Hollandia (Férfi páros)

23:30

Amerikai Egyesült Államok - Franciaország (Férfi páros)

22:00

Kanada - Új-Zéland (Férfi páros)

20:30

Portugália - Szlovákia (Férfi páros)

20:30

Ukrajna - Olaszország (Férfi páros)

22:00

Brazília - Nagy-Britannia (Férfi páros)

19:00

Lengyelország - Kanada (Női páros)

16:00

Ukrajna - Kína (Női páros)

20:30

Németország - Olaszország (Női páros)

20:30

Kazahsztán - Belgium (Női páros)

22:00

Magyarország - Románia (Női páros)

16:00

Spanyolország - Amerikai Egyesült Államok (Női páros)

20:30

Amerikai Egyesült Államok - Csehország (Női páros)

22:00

Románia - Tajvan (Női páros)

20:30

Csehország - Ukrajna (Női páros)

Torna

24 esemény

14:45

Női talajgyakorlat

16:30

Női talajgyakorlat

19:30

Női talajgyakorlat

22:30

Női talajgyakorlat

14:45

Női Vault

16:30

Női Vault

19:30

Női Vault

22:30

Női Vault

14:45

Női felemás korlát

16:30

Női felemás korlát

19:30

Női felemás korlát

22:30

Női felemás korlát

14:45

Női Balance Beam

16:30

Női Balance Beam

19:30

Női Balance Beam

22:30

Női Balance Beam

14:45

Női egyéni összetett

Online stream #03

16:30

Női egyéni összetett

Online stream #03

19:30

Női egyéni összetett

Online stream #03

22:30

Női egyéni összetett

Online stream #03

14:45

Női csapat

Online stream #03

16:30

Női csapat

Online stream #03

19:30

Női csapat

Online stream #03

22:30

Női csapat

Online stream #03

Úszás

44 esemény

03:03

Férfi 400 m vegyes

Online stream #02

03:14

Női 100 m pillangó

03:14

Női 100 m pillangó

Online stream #02

03:22

Női 100 m pillangó

Online stream #02

03:30

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

03:49

Női 400 m vegyes

Online stream #02

04:08

Férfi 100 m mellúszás

04:08

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

04:16

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

04:24

Női 4 x 100 m váltó

Online stream #02

18:02

Női 100 m hátúszás

18:02

Női 100 m hátúszás

Online stream #02

18:05

Női 100 m hátúszás

Online stream #02

18:08

Női 100 m hátúszás

Online stream #02

18:11

Női 100 m hátúszás

Online stream #02

18:14

Női 100 m hátúszás

Online stream #02

18:19

Férfi 200 m gyorsúszás

18:19

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:24

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:29

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:34

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:39

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:44

Férfi 200 m gyorsúszás

Online stream #02

18:51

Női 100 m mellúszás

18:51

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

18:54

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

18:57

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

19:00

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

19:03

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

19:06

Női 100 m mellúszás

Online stream #02

19:11

Férfi 100 m hátúszás

19:11

Férfi 100 m hátúszás

Online stream #02

19:14

Férfi 100 m hátúszás

Online stream #02

19:17

Férfi 100 m hátúszás

Online stream #02

19:20

Férfi 100 m hátúszás

Online stream #02

19:23

Férfi 100 m hátúszás

Online stream #02

19:28

Női 400 m gyorsúszás

19:28

Női 400 m gyorsúszás

Online stream #02

19:34

Női 400 m gyorsúszás

Online stream #02

19:40

Női 400 m gyorsúszás

Online stream #02

19:46

Női 400 m gyorsúszás

Online stream #02

19:54

Férfi 4 x 100 m váltó

19:54

Férfi 4 x 100 m váltó

Online stream #02

20:02

Férfi 4 x 100 m váltó

Online stream #02

Vívás

35 esemény

14:00

Férfi tőr egyéni

14:00

Férfi tőr egyéni

Online stream #07

14:00

Férfi tőr egyéni

15:00

Férfi tőr egyéni

15:00

Férfi tőr egyéni

Online stream #07

15:00

Férfi tőr egyéni

15:00

Férfi tőr egyéni

15:30

Férfi tőr egyéni

15:30

Férfi tőr egyéni

Online stream #07

15:30

Férfi tőr egyéni

15:30

Férfi tőr egyéni

16:00

Férfi tőr egyéni

16:00

Férfi tőr egyéni

Online stream #07

16:00

Férfi tőr egyéni

16:00

Férfi tőr egyéni

16:30

Férfi tőr egyéni

16:30

Férfi tőr egyéni

Online stream #07

16:30

Férfi tőr egyéni

16:30

Férfi tőr egyéni

17:30

Férfi tőr egyéni

17:30

Férfi tőr egyéni

17:30

Férfi tőr egyéni

17:30

Férfi tőr egyéni

18:00

Férfi tőr egyéni

18:00

Férfi tőr egyéni

18:00

Férfi tőr egyéni

18:00

Férfi tőr egyéni

18:45

Férfi tőr egyéni

18:45

Férfi tőr egyéni

18:45

Férfi tőr egyéni

18:45

Férfi tőr egyéni

21:00

Férfi tőr egyéni

Online stream #04

21:30

Férfi tőr egyéni

Online stream #04

22:15

Férfi tőr egyéni

Online stream #04

22:45

Férfi tőr egyéni

Online stream #04

Vízilabda

2 esemény

00:30

Franciaország - Montenegró (Férfiak)

Online stream #11

01:50

Brazília - Ausztrália (Férfiak)

Online stream #11