Lőrincz Tamás kikapott a legjobb 16 között és kiesett

Kikapott Lőrincz Tamás a kötöttfogású birkózók 66 kilogrammos súlycsoportjának nyolcaddöntőjében a riói olimpia keddi versenynapján.

A londoni ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok magyar nagyon  nehéz ágat kapott, rögtön elsőre a 2013-as vb-győztes, tavalyi vb-második dél-koreai Rju Han Szu ellen kellett szőnyegre lépnie.
A meccs elején az ázsiai birkózó neki esett ellenfelének, nagy iramot diktált, Lőrinczet pedig 1:19-nél már intés után le is küldték parterhelyzetbe. Az addig nagyon aktív dél-koreai lent már nem volt olyan energikus, tulajdonképpen semmit sem tudott kezdeni riválisával, így pont nélkül álltak fel ismét. Ezek után az ázsiai versenyző visszavett az iramból, a harmadik perc elején pedig figyelmeztették is, aztán viszont kilenc másodperccel a szünet előtt a mérkőzésvezető megállította a küzdelmet és szabálytalanságért karikás intést adott Lőrincznek (0-2), aki a bíró szerint többször nyakra támadott.
A magyar versenyző széttárt karokkal értetlenkedett, Sike András szövetségi kapitány szintén nem tudta, mi történt, de nagy nehezen belenyugodtak a döntésbe.
A szünet után nem sikerült Lőrincznek feltörnie riválisa védekezést, sőt, a szőnyeg szélénél egyszer levitte őt Rju, így már 4-0-ra vezetett. Abban lehetett ekkor már csak bízni, hogy az utolsó két percben meg tudja intetni a dél-koreait Lőrincz, ám a mérkőzésvezető ezt nem tette meg, így a magyar kikapott.

Lőrincz Tamás így kiesett, mivel dél-koreai legyőzője a negyeddöntőben vereséget szenvedett.

„Állítólag a nyakához nyúlt, nem tudom, én még ilyet nem láttam” – mondta Takács Ferenc, a válogatott másodedzője Lőrincz karikás intéséről, amit a Rju Han Szu elleni nyolcaddöntőben kapott még 0-0-ás állásnál, kilenc másodperccel az első menet vége előtt.
A szituációról Sike András szövetségi kapitánynak is megvolt a véleménye:
„Úgy tűnik, mi nem nyúlhatunk hozzá az ellenfeleinkhez, nekünk nem szabad”.
A komoly indulatokat kiváltó mérkőzés után a londoni ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok magyar klasszisnak a vigaszági szerepléshez az kellett volna, hogy a 2013-as vb-győztes Rju a fináléig meneteljen, ám a dél-koreai veszített az örmény Migran Arutjunjan ellen, ezzel Lőrincz búcsúzott.

A mérkőzés után feldúltan nyilatkozott Siker András, a magyar kötöttfogású válogatott kapitánya.