×

Nagy Péter második a csoportjában

MTI
Nagy Péter a második lett a súlyemelők +105 kilogrammos kategóriájának B csoportjában, végső helyezését az A csoport kedd esti vetélkedésének végeredménye határozza meg.

“Bombaformában van, de ne kiabáljunk el semmit” – mondta a bemelegítésnél Gyurkovics Ferenc, aki pár hónapja még versenyzett, most viszont már a súlyemelő-válogatott szövetségi kapitányaként kísérte el a riói olimpia sportági küzdelmeinek egyetlen magyar szereplőjét.

A szegedi óriás, aki 11. volt négy éve a londoni olimpián, az ólomsúlyúak 12 résztvevőt felvonultató délutáni viadalát nagyszerűen kezdte: a 182 és a 188 után, egyéni csúcsot elérve a 193 kilót is kiszakította. Lökésben 218 kilón biztosított, majd 227 kg-ra emeltetett, s ez a fogása is kifogástalan volt.

Nagy Péter második, 227 kilogrammos lökése:

Harmadikra 234 kilót rakatott a súlyzóra, ám felemelés közben – amint azt utóbb elárulta – váratlan szúrást érzett a jobb térdében, így jobbnak látta, ha nem próbálkozik a roppant kolonc kilökésével. Így is remek összteljesítményt nyújtott, hiszen csak egyetlen vetélytársa tudott elébe kerülni, miközben tízet megelőzött, s öt jó gyakorlatot mutatott be.

Hogy a 420 kilogrammos összetett eredménye hányadik helyhez lesz elegendő a teljes lajstromban, a 11 fős A csoport versenyének végeztével derül ki.

A verseny előtt 422 kilót terveztem, 420 lett belőle, egy kilóval kevesebb a legjobbamnál, úgyhogy nem lehetek és nem is vagyok elégedetlen. Kár az utolsó fogásomért, de nem akartam egy súlyosabb sérülést kockáztatni” – nyilatkozta Nagy Péter.

Az A csoport emelői magyar idő szerint éjfélkor kezdenek.

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Asztalitenisz

36 esemény

14:45

Női egyes

14:45

Női egyes

14:00

Női egyes

14:00

Női egyes

14:00

Női egyes

14:00

Női egyes

16:15

Női egyes

16:15

Női egyes

19:30

Női egyes

20:15

Női egyes

17:00

Női egyes

17:00

Női egyes

19:30

Női egyes

17:00

Női egyes

20:15

Női egyes

17:00

Női egyes

16:15

Női egyes

19:30

Női egyes

16:15

Női egyes

20:15

Női egyes

19:30

Női egyes

20:15

Női egyes

15:30

Férfi egyes

14:45

Férfi egyes

14:45

Férfi egyes

15:30

Férfi egyes

15:30

Férfi egyes

15:30

Férfi egyes

21:00

Férfi egyes

21:00

Férfi egyes

21:00

Férfi egyes

21:00

Férfi egyes

21:45

Férfi egyes

21:45

Férfi egyes

21:45

Férfi egyes

21:45

Férfi egyes

Cselgáncs

102 esemény

15:00

Férfi -60 kg

15:05

Férfi -60 kg

15:00

Férfi -60 kg

15:15

Férfi -60 kg

15:20

Férfi -60 kg

15:25

Férfi -60 kg

15:30

Férfi -60 kg

15:35

Férfi -60 kg

15:40

Férfi -60 kg

15:45

Férfi -60 kg

15:50

Férfi -60 kg

15:55

Férfi -60 kg

16:00

Férfi -60 kg

16:05

Férfi -60 kg

15:07

Férfi -60 kg

16:15

Férfi -60 kg

15:00

Férfi -60 kg

15:05

Férfi -60 kg

15:10

Férfi -60 kg

15:15

Férfi -60 kg

15:20

Férfi -60 kg

15:00

Férfi -60 kg

Online stream #01

15:30

Férfi -60 kg

15:35

Férfi -60 kg

15:40

Férfi -60 kg

15:45

Férfi -60 kg

15:50

Férfi -60 kg

15:55

Férfi -60 kg

16:00

Férfi -60 kg

16:05

Férfi -60 kg

16:10

Férfi -60 kg

16:15

Férfi -60 kg

15:42

Férfi -60 kg

15:49

Férfi -60 kg

15:56

Férfi -60 kg

16:03

Férfi -60 kg

16:10

Férfi -60 kg

16:17

Férfi -60 kg

16:24

Férfi -60 kg

16:31

Férfi -60 kg

15:28

Férfi -60 kg

Online stream #01

15:35

Férfi -60 kg

Online stream #01

15:42

Férfi -60 kg

Online stream #01

15:49

Férfi -60 kg

Online stream #01

15:56

Férfi -60 kg

Online stream #01

16:03

Férfi -60 kg

Online stream #01

16:10

Férfi -60 kg

Online stream #01

16:17

Férfi -60 kg

Online stream #01

17:06

Férfi -60 kg

17:13

Férfi -60 kg

17:20

Férfi -60 kg

17:27

Férfi -60 kg

16:52

Férfi -60 kg

Online stream #01

16:59

Férfi -60 kg

Online stream #01

17:06

Férfi -60 kg

Online stream #01

17:13

Férfi -60 kg

Online stream #01

17:48

Férfi -60 kg

17:55

Férfi -60 kg

17:34

Férfi -60 kg

Online stream #01

17:41

Férfi -60 kg

Online stream #01

20:44

Férfi -60 kg

Online stream #01

20:51

Férfi -60 kg

Online stream #01

21:12

Férfi -60 kg

Online stream #01

21:19

Férfi -60 kg

Online stream #01

21:47

Férfi -60 kg

Online stream #01

21:54

Férfi -60 kg

Online stream #01

22:01

Férfi -60 kg

Online stream #01

16:20

Női -48 kg

15:14

Női -48 kg

16:30

Női -48 kg

15:21

Női -48 kg

16:40

Női -48 kg

15:28

Női -48 kg

16:50

Női -48 kg

15:35

Női -48 kg

16:20

Női -48 kg

15:07

Női -48 kg

Online stream #01

16:30

Női -48 kg

15:14

Női -48 kg

Online stream #01

16:40

Női -48 kg

15:21

Női -48 kg

Online stream #01

16:50

Női -48 kg

16:55

Női -48 kg

16:38

Női -48 kg

16:45

Női -48 kg

16:52

Női -48 kg

16:59

Női -48 kg

16:24

Női -48 kg

Online stream #01

16:31

Női -48 kg

Online stream #01

16:38

Női -48 kg

Online stream #01

16:45

Női -48 kg

Online stream #01

17:34

Női -48 kg

17:41

Női -48 kg

17:20

Női -48 kg

Online stream #01

17:27

Női -48 kg

Online stream #01

20:30

Női -48 kg

Online stream #01

20:37

Női -48 kg

Online stream #01

20:58

Női -48 kg

Online stream #01

21:05

Női -48 kg

Online stream #01

21:26

Női -48 kg

Online stream #01

21:33

Női -48 kg

Online stream #01

21:40

Női -48 kg

Online stream #01

Evezés

36 esemény

13:30

Férfi egypárevezős

13:30

Férfi egypárevezős

Online stream #05

13:40

Férfi egypárevezős

Online stream #05

13:50

Férfi egypárevezős

Online stream #05

14:00

Férfi egypárevezős

Online stream #05

14:10

Férfi egypárevezős

Online stream #05

14:20

Férfi egypárevezős

Online stream #05

14:30

Női egypárevezős

14:30

Női egypárevezős

Online stream #05

14:40

Női egypárevezős

Online stream #05

14:50

Női egypárevezős

Online stream #05

15:00

Női egypárevezős

Online stream #05

15:10

Női egypárevezős

Online stream #05

15:20

Női egypárevezős

Online stream #05

15:45

Férfi páros

15:45

Férfi páros

Online stream #05

15:55

Férfi páros

Online stream #05

16:05

Férfi páros

Online stream #05

16:15

Női kétpárevezős

16:15

Női kétpárevezős

Online stream #05

16:25

Női kétpárevezős

Online stream #05

16:40

Női kétpárevezős

Online stream #05

16:50

Férfi kétpárevezős

16:50

Férfi kétpárevezős

Online stream #05

17:00

Férfi kétpárevezős

Online stream #05

17:10

Férfi kétpárevezős

Online stream #05

17:20

Férfi könnyűsúlyú négyes

17:20

Férfi könnyűsúlyú négyes

Online stream #05

17:30

Férfi könnyűsúlyú négyes

Online stream #05

17:40

Férfi könnyűsúlyú négyes

Online stream #05

17:50

Férfi könnyűsúlyú négyes

17:50

Férfi könnyűsúlyú négyes

Online stream #05

18:00

Férfi könnyűsúlyú négyes

Online stream #05

18:10

Női négypárevezős

18:10

Női négypárevezős

18:20

Női négypárevezős

Gyeplabda

6 esemény

15:00

Argentína - Hollandia (Férfiak)

16:00

India - Írország (Férfiak)

Online stream #02

17:30

Belgium - Nagy-Britannia (Férfiak)

18:30

Ausztrália - Új-Zéland (Férfiak)

Online stream #01

23:00

Kanada - Németország (Férfiak)

22:00

Argentína - Amerikai Egyesült Államok (Nők)

Online stream #04

Íjászat

12 esemény

14:25

Hollandia - Spanyolország (Férfi csapat)

Online stream #11

14:00

Franciaország - Malajzia (Férfi csapat)

Online stream #11

14:50

Brazília - Kína (Férfi csapat)

Online stream #11

15:15

Tajvan - Indonézia (Férfi csapat)

Online stream #11

19:25

Koreai Köztársaság - Hollandia (Férfi csapat)

Online stream #05

19:00

Franciaország - Ausztrália (Férfi csapat)

Online stream #05

19:50

Olaszország - Kína (Férfi csapat)

Online stream #05

20:15

Indonézia - Amerikai Egyesült Államok (Férfi csapat)

Online stream #05

20:43

Koreai Köztársaság - Ausztrália (Férfi csapat)

Online stream #05

21:11

Kína - Amerikai Egyesült Államok (Férfi csapat)

Online stream #05

21:39

Ausztrália - Kína (Férfi csapat)

Online stream #05

22:07

Koreai Köztársaság - Amerikai Egyesült Államok (Férfi csapat)

Online stream #05

Kézilabda

4 esemény

14:30

Norvégia - Brazília (Nők)

Online stream #07

16:30

Hollandia - Franciaország (Nők)

Online stream #07

19:40

Oroszország - Koreai Köztársaság (Nők)

Online stream #12

21:40

Montenegró - Spanyolország (Nők)

Online stream #12

Kosárlabda

4 esemény

17:00

Törökország - Franciaország (Nők)

Online stream #08

19:15

Kína - Kanada (Nők)

22:30

Brazília - Ausztrália (Nők)

Online stream #02

19:15

Ausztrália - Franciaország (Férfiak)

Online stream #11

Labdarúgás

3 esemény

20:00

Kanada - Zimbabwe (Nők)

22:00

Amerikai Egyesült Államok - Franciaország (Nők)

Online stream #11

23:00

Németország - Ausztrália (Nők)

Online stream #09

Lovastusa

2 esemény

15:00

Lovastusa egyéni

Online stream #09

15:00

Lovastusa csapat

Online stream #09

14:30

Férfi országúti verseny

Online stream #04

Ökölvívás

21 esemény

16:00

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #11

16:00

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #11

16:30

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #11

22:00

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #08

22:15

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #08

16:18

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #11

16:35

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #11

22:00

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #08

22:17

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #08

22:34

Férfi könnyűsúly Fly (46-49kg)

Online stream #08

16:51

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #11

17:08

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #11

17:25

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #11

22:50

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #08

23:06

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #08

23:23

Férfi könnyűsúly (60 kg)

Online stream #08

17:38

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #11

17:43

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #11

23:40

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #08

23:57

Férfi kisnehézsúly (81 kg)

Online stream #08

17:59

Férfi nehézsúly (91 kg)

Online stream #11

Rögbi

12 esemény

16:00

Franciaország - Spanyolország (Nők)

Online stream #12

16:30

Új-Zéland - Kenya (Nők)

Online stream #12

17:00

Nagy-Britannia - Brazília (Nők)

Online stream #12

17:30

Kanada - Japán (Nők)

Online stream #12

18:00

Amerikai Egyesült Államok - Fidzsi-szigetek (Nők)

Online stream #12

18:30

Ausztrália - Kolumbia (Nők)

Online stream #12

21:00

Franciaország - Kenya (Nők)

Online stream #10

21:30

Új-Zéland - Spanyolország (Nők)

Online stream #10

22:00

Nagy-Britannia - Japán (Nők)

Online stream #10

22:30

Kanada - Brazília (Nők)

Online stream #10

23:00

Amerikai Egyesült Államok - Kolumbia (Nők)

Online stream #10

23:30

Ausztrália - Fidzsi-szigetek (Nők)

Online stream #10

Röplabda

4 esemény

14:30

Japán - Koreai Köztársaság (Nők)

Online stream #10

16:35

Kína - Hollandia (Nők)

Online stream #10

20:00

Brazília - Kamerun (Nők)

22:05

Amerikai Egyesült Államok - Puerto Rico (Nők)

Sportlövészet

6 esemény

13:30

Női 10 m légpuska

15:30

Női 10 m légpuska

Online stream #08

18:00

Férfi 10 m légpisztoly

20:30

Férfi 10 m légpisztoly

Online stream #08

14:00

Női trap

14:30

Férfi trap

Strandröplabda

8 esemény

18:00

Spanyolország - Argentína (Nők)

Online stream #06

20:30

Brazília - Csehország (Nők)

Online stream #07

17:00

Ausztrália - Costa Rica (Nők)

Online stream #06

23:30

Hollandia - Venezuela (Nők)

Online stream #07

21:30

Amerikai Egyesült Államok - Katar (Férfiak)

Online stream #07

22:30

Hollandia - Oroszország (Férfiak)

Online stream #07

15:00

Olaszország - Ausztria (Férfiak)

Online stream #06

16:00

Brazília - Kanada (Férfiak)

Online stream #06

Tenisz

48 esemény

17:30

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

18:45

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

21:45

Férfi egyes

17:30

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

16:00

Férfi egyes

20:30

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

19:00

Férfi egyes

15:45

Férfi egyes

22:00

Férfi egyes

17:30

Női egyes

19:00

Női egyes

22:00

Női egyes

20:30

Női egyes

17:30

Női egyes

19:00

Női egyes

20:15

Női egyes

16:00

Női egyes

16:00

Női egyes

16:00

Női egyes

17:15

Női egyes

16:00

Női egyes

16:00

Női egyes

17:30

Női egyes

19:00

Női egyes

20:30

Női egyes

19:00

Női egyes

16:00

Lengyelország - India (Férfi páros)

17:30

Csehország - Spanyolország (Férfi páros)

22:00

Horvátország - Szerbia (Férfi páros)

16:00

Mexikó - Nagy-Britannia (Férfi páros)

16:00

Argentína - Románia (Férfi páros)

17:30

Argentína - Ausztrália (Férfi páros)

17:30

Fehéroroszország - Ausztria (Férfi páros)

22:00

Spanyolország - Brazília (Női páros)

22:00

Ausztrália - Oroszország (Női páros)

22:00

Svájc - Ausztrália (Női páros)

20:30

Nagy-Britannia - Szerbia (Női páros)

22:00

Kína - India (Női páros)

20:30

Oroszország - Németország (Női páros)

20:30

Japán - Franciaország (Női páros)

Torna

24 esemény

15:30

Férfi talajgyakorlat

19:30

Férfi talajgyakorlat

23:30

Férfi talajgyakorlat

15:30

Férfi Vault

19:30

Férfi Vault

23:30

Férfi Vault

15:30

Férfi korlát

19:30

Férfi korlát

23:30

Férfi korlát

15:30

Férfi nyújtó

19:30

Férfi nyújtó

23:30

Férfi nyújtó

15:30

Férfi gyűrű

19:30

Férfi gyűrű

23:30

Férfi gyűrű

15:30

Férfi lólengés

19:30

Férfi lólengés

23:30

Férfi lólengés

15:30

Férfi egyéni összetett

Online stream #03

19:30

Férfi egyéni összetett

23:30

Férfi egyéni összetett

Online stream #03

15:30

Férfi csapat

Online stream #03

19:30

Férfi csapat

23:30

Férfi csapat

Online stream #03

Úszás

36 esemény

18:02

Férfi 400 m vegyes

18:02

Férfi 400 m vegyes

Online stream #02

18:08

Férfi 400 m vegyes

Online stream #02

18:14

Férfi 400 m vegyes

Online stream #02

18:20

Férfi 400 m vegyes

Online stream #02

18:28

Női 100 m pillangó

18:28

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:31

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:34

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:37

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:40

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:43

Női 100 m pillangó

Online stream #02

18:48

Férfi 400 m gyors

18:48

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

18:54

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:00

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:06

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:12

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:18

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:24

Férfi 400 m gyors

Online stream #02

19:32

Női 400 m vegyes

19:32

Női 400 m vegyes

Online stream #02

19:38

Női 400 m vegyes

Online stream #02

19:44

Női 400 m vegyes

Online stream #02

19:50

Női 400 m vegyes

Online stream #02

19:56

Női 400 m vegyes

Online stream #02

20:04

Férfi 100 m mellúszás

20:04

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:07

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:10

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:13

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:16

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:19

Férfi 100 m mellúszás

Online stream #02

20:24

Női 4 x 100 m váltó

20:24

Női 4 x 100 m váltó

Online stream #02

20:32

Női 4 x 100 m váltó

Online stream #02

Vívás

38 esemény

14:00

Női párbajtőr egyéni

14:00

Női párbajtőr egyéni

Online stream #02

14:00

Női párbajtőr egyéni

14:00

Női párbajtőr egyéni

14:30

Női párbajtőr egyéni

Online stream #02

15:15

Női párbajtőr egyéni

15:15

Női párbajtőr egyéni

Online stream #02

15:15

Női párbajtőr egyéni

15:15

Női párbajtőr egyéni

15:45

Női párbajtőr egyéni

15:45

Női párbajtőr egyéni

15:45

Női párbajtőr egyéni

15:45

Női párbajtőr egyéni

16:15

Női párbajtőr egyéni

16:15

Női párbajtőr egyéni

16:15

Női párbajtőr egyéni

16:15

Női párbajtőr egyéni

16:45

Női párbajtőr egyéni

16:45

Női párbajtőr egyéni

16:45

Női párbajtőr egyéni

16:45

Női párbajtőr egyéni

17:30

Női párbajtőr egyéni

17:30

Női párbajtőr egyéni

17:30

Női párbajtőr egyéni

17:30

Női párbajtőr egyéni

18:00

Női párbajtőr egyéni

18:00

Női párbajtőr egyéni

18:00

Női párbajtőr egyéni

18:00

Női párbajtőr egyéni

18:45

Női párbajtőr egyéni

18:45

Női párbajtőr egyéni

18:45

Női párbajtőr egyéni

18:45

Női párbajtőr egyéni

21:00

Női párbajtőr egyéni

Online stream #06

21:30

Női párbajtőr egyéni

Online stream #06

22:15

Női párbajtőr egyéni

Online stream #06

22:45

Női párbajtőr egyéni

Online stream #06

14:00

Női párbajtőr egyéni

Vízilabda

4 esemény

14:00

Szerbia - Magyarország (Férfiak)

Online stream #12

15:20

Amerikai Egyesült Államok - Horvátország (Férfiak)

16:40

Spanyolország - Olaszország (Férfiak)

18:00

Görögország - Japán (Férfiak)