×

Meglepetésarany a női birkózóknál

MTI
Az 53 kilogrammban érdekelt, háromszoros olimpiai bajnok Josida Szaori a döntőben kikapott az amerikai Helen Louise Maroulise-től a riói játékok női birkózóversenyeinek utolsó versenynapján.

A 13-szoros világbajnok, világversenyen 2002 óta veretlen Josida így nem tudta megismételni honfitársa, Icso Kaori rekordját, aki szerdán negyedik olimpiai bajnoki címét gyűjtötte be.
Az amerikai versenyző mellett a japán Kavaj Riszako (63 kg) és a kanadai Erica Elizabeth Wiebe szerzett aranyérmet a csütörtöki versenynapon.

Eredmények:

Nők 53 kg:

Olimpiai bajnok: Helen Louise Maroulise (Egyesült Államok)
2. Josida Szaori (Japán)
3. Natalja Szinisin (Azerbajdzsán) és
   Sofia Mattsson (Svédország)

a döntőben:
Maroulise-Josida 4-1

Az amerikai Helen Louise Maroulis (kékben) és a japán Josida Szaori a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női szabadfogású birkózók 53 kilogrammos súlycsoportja versenyének döntőjében az Olimpiai Park 2-es Karióka Arénájában 2016. augusztus 18-án. Az aranyérmet Maroulis nyerte. (MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)

Nők 63 kg:

Olimpiai bajnok: Kavaj Riszako (Japán)
2. Marija Mamasuk (Fehéroroszország)
3. Jekatyerina Larionova (Kazahsztán) és
   Monika Michalik (Lengyelország)

…17. Sastin Marianna

a döntőben:
Kavaj-Mamasuk 6-0

A frehérorosz Maria Mamasuk (b) és a japán Kavai Riszako a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női szabadfogású birkózása 63 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében a 2-es Karióka Arénában 2016. augusztus 18-án. EPA/SERGEI ILNITSKY

Nők, 75 kg

Olimpiai bajnok: Erica Elizabeth Wiebe (Kanada)
2. Guzel Manyurova (Kazahsztán) 
3. Csang Feng-liu (Kína) és
   Jelena Bukina (Oroszország)
..,10. Németh Zsanett

a döntőben:
Wiebe-Manyurova 6-0

A kanadai Erica Elizabeth Wiebe (piros) és a kazah Guzel Manyurova (kék) a női birkózás 75 kg-os súlycsoportjának döntőjében, a riói nyári olimpián, 2016 augusztus 18-án. EPA/Sergei Ilnitsky

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Íjászat

4 esemény

14:00

Férfi egyéni

14:00

Férfi csapat

18:00

Női egyéni

18:00

Női csapat

Labdarúgás

3 esemény

00:00

Svédország - Kolumbia (Férfiak)

Online stream #02

01:00

Fidzsi-szigetek - Koreai Köztársaság (Férfiak)

Online stream #04

03:00

Nigéria - Japán (Férfiak)

Online stream #01

Lovastusa

1 esemény

13:30

Lovastusa egyéni