×

Usain Bolt nyolcszoros olimpiai bajnok

m4sport.hu/M4 Sport/ MTI
A jamaicai Usain Bolt nyerte a férfi 200 méteres síkfutás döntőjét a riói olimpia csütörtöki, tizenharmadik versenynapján, ezzel pedig megszerezte pályafutása nyolcadik olimpiai aranyérmét.
 

A döntő előtti percek, mikor Usain Bolt arra készült, hogy nyolcszoros olimpiai bajnoknak mondhassa magát:

Nyolc aranyérmének köszönhetően Bolt feljött az örökranglista tizedik helyére, megelőzve ezzel – többek között – a magyar vívólegendát, Gerevich Aladárt is.

Bolt 2008-ban Pekingben, 2012-ben Londonban megnyerte a 100 és a 200 métert, valamint tagja volt a 4×100-as váltónak. Most Rióban is triplázásra készül, és eddig a két egyéni sprintszám elsőségét szerezte meg. A fináléban Bolt remekül kapta el a rajtot, és a kanyarból kijövet már látszott, hogy megszorítani sem tudják. Végül csak ő ért be 20 másodperc alatt (19.78 mp). A második helyet a kanadai Andre de Grasse kaparintotta meg, és a francia Christophe Lemaitre jött be harmadiknak.

A jamaicai sztár 2008 óta uralja a 100 és 200 métert, ő a két szám világcsúcstartója, előbbiben 3-szoros, utóbbiban pedig négyszeres világbajnok, és a váltóval is nyert négy vb-t.

Riói olimpia, férfiak, 200 m, döntő:

olimpiai bajnok: Usain Bolt (Jamaica) 19.78 másodperc
2. Andre de Grasse (Kanada) 20.02
3. Christophe Lemaitre (Franciaország) 20.12

A nyári ötkarikás játékokon legjobban szerepelt sportolók örökrangsorának élcsoportja:

1. Michael Phelps (Egyesült Államok, úszó)         23 arany, 3 ezüst, 2 bronz
2. Larissza Latinyina (Szovjetunió, tornász)        9 arany, 5 ezüst, 4 bronz
3. Paavo Nurmi (Finnország, futó)                          9 arany, 3 ezüst, – bronz
4. Mark Spitz (Egyesült Államok, úszó)                  9 arany, 1 ezüst, 1 bronz
5. Carl Lewis (Egyesült Államok, atléta)                9 arany, 1 ezüst, – bronz
6. Birgit Fischer (Németország, kajakos)              8 arany, 4 ezüst, – bronz
7. Kato Szavao (Japán, tornász)                              8 arany, 3 ezüst, 1 bronz
Jenny Thompson (Egyesült Államok, úszó)         8 arany, 3 ezüst, 1 bronz
9. Matt Biondi (Egyesült Államok, úszó)                8 arany, 2 ezüst, 1 bronz
10. Ray C. Ewry (Egyesült Államok, atléta)           8 arany, – ezüst. – bronz
Usain Bolt (Jamaica, atléta)                                      8 arany, – ezüst, – bronz
12. Nyikolaj Andrianov (Szovjetunió, tornász)     7 arany, 5 ezüst, 3 bronz
13. Borisz Sahlin (Szovjetunió, tornász)                 7 arany, 4 ezüst, 2 bronz
14. Vera Caslavska (Csehszlovákia, tornász)        7 arany, 4 ezüst, – bronz
15. Viktor Csukarin (Szovjetunió, tornász)            7 arany, 3 ezüst, 1 bronz
16. Gerevich Aladár (magyarország, vívó)  7 arany, 1 ezüst, 2 bronz
17. Edoardo Mangiarotti (Olaszország, vívó)       6 arany, 5 ezüst, 2 bronz
18. Isabell Werth (Németország, díjlovagló)        6 arany, 4 ezüst, – bronz
19. Ryan Lochte (Egyesült Államok, úszó)            6 arany, 3 ezüst, 3 bronz
20. Hubert van Innis (Belgium, íjász)                    6 arany, 3 ezüst, – bronz

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Íjászat

4 esemény

14:00

Férfi egyéni

14:00

Férfi csapat

18:00

Női egyéni

18:00

Női csapat

Labdarúgás

3 esemény

00:00

Svédország - Kolumbia (Férfiak)

Online stream #02

01:00

Fidzsi-szigetek - Koreai Köztársaság (Férfiak)

Online stream #04

03:00

Nigéria - Japán (Férfiak)

Online stream #01

Lovastusa

1 esemény

13:30

Lovastusa egyéni