×

Díszpolgárrá avathatják Kozák Danutát és Gyurta Dánielt

MTI
Wintermantel Zsolt újpesti polgármester javaslatára Kozák Danuta kajakozó és Gyurta Dániel úszó a kerület díszpolgára lehet.
 

A IV. kerületi önkormányzat hétfői sajtóközleménye szerint a polgármester már össze is hívta a képviselőtestület rendkívüli ülését, hogy jóváhagyják az elismeréseket. Wintermantel előterjesztése szerint az UTE sportolói közül az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta és a négy évvel ezelőtti, londoni ötkarikás játékokon aranyérmes Gyurta Dániel – akit Rio de Janeiróban beválasztottak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságába – Újpest díszpolgára lesz, Kapás Boglárka olimpiai bronzérmes úszó Újpestért-díjban, Tótka Sándor negyedik helyezett kajakozó, Somogyi Béla, Kozák Danuta edzője, valamint Doma Gergő, az UTE kajak-kenu szakosztályának vezetője pedig az önkormányzat elismerő oklevelében részesül.

Gyurta Dánielnek nem úgy sikerült a riói olimpia, ahogy szerette volna.  Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt Gyurta Dánielnek nem úgy sikerült a riói olimpia, ahogy szerette volna. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A kitüntetéseket az Újpesti Városnapok rendezvény keretében, pénteken 17 órakor a IV. kerületi városháza dísztermében adják át ünnepélyes keretek között. A polgármester a közösségi oldalán emlékeztetett, hogy az UTE – a Vasas mögött és a Honvéd előtt – a második legeredményesebb magyar sportegyesület volt Rióban.

A londoni olimpia után az aranyérmes Berki Krisztián tornászt és Dombi Rudolf kajakozót avatták Újpest díszpolgárává, illetve Karakas Hedvig ötödik helyezett cselgáncsozó kapta meg az önkormányzat elismerő oklevelét.

Borítókép: Kozák Danuta különösen büszkén járhat majd Újpest utcáin. - Fotó: MTI/ Kovács Tamás

Kapcsolódó cikkek

Olimpiai menetrend

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

  • Augusztus

    10

  • Augusztus

    11

  • Augusztus

    12

  • Augusztus

    13

  • Augusztus

    14

  • Augusztus

    15

  • Augusztus

    16

  • Augusztus

    17

  • Augusztus

    18

  • Augusztus

    19

  • Augusztus

    20

  • Augusztus

    21

Íjászat

4 esemény

14:00

Férfi egyéni

14:00

Férfi csapat

18:00

Női egyéni

18:00

Női csapat

Labdarúgás

3 esemény

00:00

Svédország - Kolumbia (Férfiak)

Online stream #02

01:00

Fidzsi-szigetek - Koreai Köztársaság (Férfiak)

Online stream #04

03:00

Nigéria - Japán (Férfiak)

Online stream #01

Lovastusa

1 esemény

13:30

Lovastusa egyéni