A magyar női vízilabda-válogatott zsinórban harmadik olimpiáján lett negyedik, azaz veszítette el a bronzmeccset, a férfiak pedig úgy lettek ötödikek, hogy a mezőnyben egyedüliként maradtak veretlenek, mindössze a montenegróiak elleni büntetőpárbajt veszítették el.
„Mindhárom alkalommal ott voltam az uszodában, nem egy felemelő élmény közvetíteni ezt – mondta Hajdú B. István. De az olimpia arról is szól, hogy élménykekkel leszel gazdagabb. A csalódás mindenkiben nagyon nagy, ilyenkor mindenki a lelkében egy picit megtörik, a játékos nyilván jobban, mint a kommentátor vagy az interjúkészítő, akinek okos és frappáns kérdéseket kellene síró sportolóknak feltenni. De az egész olimpiának valahol ez a lényege, hogy az egyik helyszínen az egyik pillanatban még zokogsz, és lehet, hogy másfél-két óra múlva egy másik helyszínen olyan öröm ér, amire nem is számítottál.”
Berkesi Judit várakozásait abszolút igazolta az olimpia. „Itt lenni, kiélezett mérkőzést a helyszínen látni, akár síró, akár örömkönnyekkel küszködő arcokat, nekem megtiszteltetés. Nekem nagy öröm volt, hogy itt voltam és nekem mondták el.”
Az interjú végén Hajdú B. István saját bevallása szerint régi vágyát teljesítette, és felvette Berkesi Judit szemüvegét. A videóból kiderül, hogyan összegezte tapasztalatait a kísérlet után.
Az úszó- és kajak-kenu-versenyekről közvetítő Knézy Jenő nem meglepő módon a háromszoros arany- és egyszeres ezüstérmes Hosszú Katinkát és a szintén háromszor a dobogó legfelső fokára álló Kozák Danutát emelte ki az elmúlt bő két hétből.
„Amit Katinka úszott, az fenomenális volt, az ember borzongva tud rá visszagondolni, hogy mennyivel verte a világot. Hogy ő honnan hova jutott el, az nekem személyesen is nagyon sokat jelentett. Kozák Danuta pedig, aki kiérkezett ide, aki beteg lett, aki nem aludt előtte gyakorlatilag 24 órát. Az én szememben ők az igazi sportemberek, és ők azok, akik valami pluszt tudnak hozzáadni és ettől lesznek olimpiai bajnokok.” Knézy Jenő hozzátette, szerinte a káosz az olimpiák legnagyobb hátulütője.