Egy nap alatt két meccset nyerve lett tornagyőztes Suaj Peng

A kínai Suaj Peng az elődöntőjét, majd a finálét is megnyerte az 500 ezer dollár (136 millió forint) összdíjazású tiencsini keménypályás női tenisztornán.

A mérkőzések a szombati heves esőzés miatt torlódtak össze. A világranglista 182. helyén álló Suaj Peng előbb a montenegrói Danka Kovinicet győzte le három szettben, ez a meccs 3:6, 7:5-ös szetteket követően a harmadik játszmában, 3:3-as állásnál folytatódott vasárnap.

Peng Suaj - fotó: EPA/John G. Mabanglo Peng Suaj – fotó: EPA/John G. Mabanglo

A döntőben a hazai közönség előtt szereplő játékos az – első fordulóban Babos Tímeát, az elődöntőben pedig a második kiemelt orosz Szvetlana Kuznyecovát búcsúztató – amerikai Alison Riske ellen nyert egy szoros és egy sima játszmában. A 30 éves kínai teniszező első alkalommal nyert WTA-tornát.