Vasárnap a Premier League-ben a gárda 1-1-es döntetlent játszott a Southamptonnal, ezzel már öt mérkőzés óta nyeretlen. A katalán mester azonban nem „pánikol”, kijelentette: azon dolgozik, hogy megtalálja a gyengébb teljesítmény okait.
„Magam is futballoztam, úgyhogy tudom, hogy mennek a dolgok. Előfordul, hogy tíz mérkőzést nyersz egymás után, majd ötször nem sikerül. Ez a futball része” – mondta Josep Guardiola, akinek a csapata szerdán a Manchester United ellen lép pályára a Ligakupában.
A Manchester City a rossz sorozata ellenére vezeti az angol bajnokságot, de csak jobb gólkülönbségének köszönheti első helyét, ugyanis az Arsenal és a Liverpool is 20-20 pontot gyűjtött.














