A görög Antetokuonmpo nigériai származású, és bár borzalmasan nehéz kiejteni a nevét, sokat segítene a sztárrá válásban, ha a teljesítménye is alátámasztaná ezt, ugyanis akkor egészen biztosan mindneki megtanulná, vagy kapna egy menő, rövid becenevet. Van még rá ideje, ugyanis 22 éves.
A palánkok alatti világnál maradva Mike Krzyzewski nevét mindenki megtanulta, illetve van egy jól hangzó, rövid beceneve: Coach K, azaz K edző. Krzyzewski jelenleg a Duke egyetemi csapatának edzője, előtte pedig két világbajnoki címet, valamint 2008 és 2016 között zsinórban három olimpiai bajnoki címet szerzett az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottjával. A lengyel származású edző többször nyilatkozott már a nevéről, amelyből nem csinál gondot, hozzászokott már, hogy ahány ember, annyi féle kiejtés.
Maradjunk az Egyesült Államokban, de váltsunk sportágat. Ma’ake Kemoeatu, aki Ma’ake Tu’Amelie Kemoeatu-ként látta meg a napvilágot Tongán, majd miután a család Hawaii-ra költözött, Kahukuban nőtt fel. A 37 éves, korábbi falember, aki 2002 és 2012 között játszott az amerikai profi amerikaifutball-ligában, az NFL-ben, ezalatt sok hívet szerzett magának alázatos, kemény játékával. Öccse, Chris csupán keresztneve miatt nem került bele az összeállításunkba, bátyja megelőzte.
Saeid Mohammadpourkarkaragh London olimpiai bajnoka. Hányan mondták volna meg? Igaz, a 2012-es játékokon az ötödik helyen végzett a 94 kilogrammos iráni súlyemelő, de később mind a négy előtte végző vesrenyzőről kiderült, hogy ( könnyen kimondható neve van) doppingolt, így aztán Mohammadpourkarkaragh aranyérmessé lépett elő. Sokkal könnyebb egyébként a nevét kimondani, ha csak a Mohammadpourt használja.
Hazai vizekre evezve is találunk sztárt nehezen kiejthető névvel. Kleinheisler Lászlót a norvégok elleni labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésének hősét magyar szinten nevezhetjük sportcsillagnak, ráadásul az nyári franciaországi kontinenstorna kapcsán a magyarok nagy része krédezte egymástól döbbenten, hogy “te tudtad?” vagy “tényleg így kell kiejteni?” A köztudatban élő Kleinheizler helyett Kleinheisler. A betűk logikátlannak tűnő sorrendjébe több civil és szakmabeli nyelv is beletört már.