Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Nem foglalkozik az úszóvilág a Gyárfás-üggyel - helyzetjelentés Windsorból

m4sport.hu | Szerző: Riskó Márton
Kedden kezdődik a rövidpályás úszó-világbajnokság a kanadai Windsorban. A napok óta a helyszínen készülő magyar válogatott szakvezetője, Hargitay András az m4sport.hu-nak nyilatkozott.

Hargitay újoncnak számít, hiszen még nem kapitánykodott rövidpályás vb-n.  A viadalra való felkészülés mellett más történésekre is oda kell figyelnie a szakvezetőnek, hiszen felgyorsultak az események a magyar úszósportban azután, hogy a hazai sportági szövetség elnöke, Gyárfás Tamás szerdán lemondott tisztségéről.

„Sajnos nem ritkák az indulatok, a vádaskodások. Ám közel sem szabadult el a pokol, a szakmai rész nagyjából működik. Természetesen lesz olyan, amit jogi úton tisztázunk majd” – mondta a szövetségi kapitány. Hozzátette, hogy Gyárfás lemondásával kapcsolatban a szövetség belső szabályzata mindent pontosan előír.

Hargitay András - MTI Fotó: Kovács Anikó Hargitay András – MTI Fotó: Kovács Anikó

Gyárfás a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) alelnökeként tartózkodik Windsorban, ahol többek között a FINA Executive, majd a FINA Bureau ülésén vesz részt. „Egy szállodában lakunk, úgy látom, egyfolytában tárgyal és tárgyal” – jegyezte meg Hargitay, aki szerint a magyarok ügye Windsorban nem központi kérdés. „Még hír szinten sem nagyon foglalkoznak ezzel, magyar belügynek tekintik.”

Továbbra sem lehet pontosan tudni, hogy a sztárok közül kik indulnak a rövidpályás világbajnokságon. A helyszín tipikusan kanadai. „Egy hatalmas hokicsarnokból választották le a 25 méteres medencét. Szép és praktikus”  – mondta a kapitány.

A nyitónapon Hosszú Katinka három számban – 200 gyorson, 400 vegyesen és 100 háton – indul, mindegyikben esélyes. Rajta kívül Jakabos Zsuzsanna  és Bernek Péter is rajtkőre áll kedden.

További tartalmak

Kapcsolódó hírek

Gyárfás a vb után tájékoztat lemondásának hátteréről
December 14-én, a jövő heti, kanadai rövidpályás világbajnokság után tarthatja meg a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) azt az elnökségi ülést, amelyen Gyárfás Tamás elnök a lemondásának döntési hátteréről személyesen kívánja tájékoztatni az elnökségi valamennyi tagját.
Úszás
Hosszú Katinka: Vége a félelem korszakának
Hosszú Katinka közösségi oldalán reagált Gyárfás Tamás szerda reggel bejelentett lemondására. A háromszoros olimpiai bajnok úszónő most is megmondta őszinte véleményét, aminek talán a legfontosabb pillére, hogy az elnök távozásával még nem oldódtak meg a rendszerszintű problémák. Hosszú Katinka levelét változtatás nélkül közöljük.
Úszás
Sztrájk nehezíti az úszók utazását a rövidpályás vb-re
A Lufthansa légitársaság sztrájkja miatt három részre szakadt a kanadai Windsorban december 6-án rajtoló rövidpályás úszó világbajnokságra utazó magyar csapat - tudta meg az m4sport.hu Hargitay András szövetségi kapitánytól. Mindhárom különítmény szerdán kel útra, akárcsak Hosszú Katinka és edző-férje, Shane Tusup, akiket nem érint a sztrájk, mert ők nem csoportos, hanem névre szóló jegyeket kaptak.
Úszás
Lemondott Gyárfás Tamás
Lemondott Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke. A sportvezető ezt szerda reggel közölte az MTI-vel.
Úszás