Menetrend

    Büntetésekben az Újpest az őszi bajnok - Összeszedtük a szezon pénzbírságait

    m4sport.hu/MLSZ
    A múlt hétvégén véget ért őszi szezonban az Újpestre szabta ki a legtöbb pénzbírságot a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága.

    Az MLSZ a 2016/2017-es idény első felében az első és másodosztályú csapatokat összesen 12,65 millió forintnyi fegyelmi bírsággal sújtotta. Ha ehhez hozzávesszük a sárga és piros lapok miatt fizetendő összegeket (1.010.500 forint), az összbüntetés 13.660.500 forintra jön ki.

    A csapatok közül a legtöbbet az Újpestnek kellett fizetnie ősszel, a lila-fehéreknek úgy jött össze a 3,6 millió forint, hogy lapok miatt egyáltalán nem kellett a „kasszához járulniuk”.

    A „fizetési tabella” második helyén a Diósgyőr telel 2.666.000 forinttal. Ebben benne van a lapok miatt fizetendő 66 ezer forint, valamint Horváth Ferenc vezetőedző kétszázezres büntetése is, amit a fegyelmi bizottság indoklása szerint azért kapott, mert a Fradi elleni bajnokin „az ellenfél földön fekvő játékosa, Cristian Ramírez lábához rúgta a labdát, majd miután az ecuadori légiós felállt és közeledett felé, indulatosan ellökte magától„.

    A harmadik legtöbb büntetést (1,48 millió forint) a Ferencváros kapta, viszont ha ebből kivonjuk a sárga és piros lapok miatt fizetendő 180 ezret, akkor a kétes értékű dobogó harmadik fokára 1,45 millióval máris a Honvéd lép fel, amelynek lapok miatt egyáltalán nem kellett fizetnie ősszel.

    Az ötödik legnagyobb összeget a Nyíregyházának kellett kigazdálkodnia, a másodosztályú csapat lapokkal együtt 815 ezer forinttal lett szegényebb az MLSZ fegyelmi bizottsága által.

    Budapest, 2016. szeptember 25. Újpesti szurkolók az OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott Ferencváros - Újpest FC labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. szeptember 24-én. MTI Fotó: Kovács Tamás Újpesti szurkolók az OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott Ferencváros – Újpest FC labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. szeptember 24-én.
    MTI Fotó: Kovács Tamás

    A fegyelmi bírságok kiszabásának indokaként leggyakrabban a „szurkolók másokat megbotránkoztató magatartása” szerepel, ami általában az ellenfél vagy a játékvezető szidását jelenti. A legnagyobb egy összegű büntetést, hatszázezer forintot az Újpestre szabta ki az MLSZ. A fegyelmi bizottság indoklása szerint a „visszaeső” lila-fehérek a Videoton elleni hazai bajnokin megsértették a rendezési előírásokat, szurkolóik pedig pirotechnikai eszközöket használtak, valamint „másokat megbotránkoztató (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) és becsmérlő, hátrányosan megkülönböztető (huhogás) magatartást” tanúsítottak.

    Az MLSZ a büntetések kiszabásánál hangsúlyozza, hogy a „Fegyelmi Bizottság által határozatban kiszabott pénzbüntetésekből befolyt összeg teljes egészében az MLSZ által létrehozott Focisegély Alapítványhoz kerül. Az alapítvány a hazai labdarúgás – szociális, egészségügyi vagy egyéb okok miatt – segítségre szoruló és arra érdemes személyeit (elsősorban egykori labdarúgókat) támogatja. Az Alapítványhoz fordulhat minden egykori labdarúgó, vagy közeli hozzátartozója, ismerőse, barátja, aki úgy ítéli meg, hogy az adott korábbi futballista, rossz életkörülményei vagy egészségi állapota miatt anyagi segítségre szorul”.

    Az első és másodosztályú csapatokra kirótt pénzbírságok az őszi szezonban:
    Újpest:
    fegyelmi büntetés: 3.600.000 forint

    Diósgyőr:
    fegyelmi büntetés (OTP Bank Liga): 2.300.000 + 200.000 (Horváth Ferenc büntetése)
    fegyelmi büntetés (Magyar Kupa): 100.000
    lapok: 66.000
    összesen: 2.666.000

    FTC:
    fegyelmi büntetés: 1.300.000
    lapok: 180.000
    összesen: 1.480.000

    Honvéd:
    fegyelmi büntetés: 1.450.000

    Nyíregyháza (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 800.000
    lapok: 15.000
    összesen: 815.000

    DVSC:
    fegyelmi büntetés: 650.000
    lapok: 66.000
    összesen: 716.000

    Videoton:
    fegyelmi büntetés (OTP Bank Liga): 500.000
    fegyelmi büntetés (Magyar Kupa): 50.000
    lapok: 60.000
    összesen: 610.000

    SZEOL (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 450.000
    lapok: 15.000
    összesen: 465.000

    Békéscsaba (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 400.000
    lapok: 12.500
    összesen: 412.500

    Haladás:
    fegyelmi büntetés: 300.000
    lapok: 30.000
    összesen: 330.000

    Vasas:
    fegyelmi büntetés: 150.000
    lapok: 120.000
    összesen: 270.000

    Mezőkövesd:
    fegyelmi büntetés: 100.000 (Ez Pintér Attila büntetése, aki a Diósgyőr elleni mérkőzés után „a játékvezetőnek fenyegető kijelentéseket tett„.)
    lapok: 42.000
    összesen: 142.000

    Gyirmót:
    fegyelmi büntetés: 100.000
    lapok: 36.000
    összesen: 136.000

    Paks:
    fegyelmi büntetés: 50.000
    lapok: 82.000
    összesen: 132.000

    MTK:
    lapok: 66.000

    Dorog (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 50.000
    lapok: 15.000
    összesen: 65.000

    Kisvárda (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 50.000
    lapok: 12.500
    összesen: 62.500

    Ceglédi VSE (NB II.):
    fegyelmi büntetés: 50.000

    ZTE (NB II.):
    lapok: 50.000

    Puskás Akadémia (NB II.):
    lapok: 45.000

    Siófok (NB II.):
    lapok: 37.500

    Cigánd (NB II.):
    lapok: 20.000

    Szeged 2011 (NB II.):
    lapok: 15.000

    Szolnok (NB II.):
    lapok: 12.500

    Balmazújváros (NB II.):
    lapok: 12.500

    További tartalmak