Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Győri trió a legjobb kézisek között

MTI
A Győri Audi ETO KC három kézilabdázója - a holland Nycke Groot és Yvette Broch, valamint a norvég Nora Mörk - is bekerült a vasárnap véget érő svédországi női Európa-bajnokság álomcsapatába.

Az európai szövetség (EHF) közösségi oldalán nyilvánosságra hozott névsor több ezer szurkoló szavazata alapján alakult ki. A kontinenstorna legértékesebb játékosa Nycke Groot lett. A címvédő norvég válogatott éppen a hollandokkal találkozik a 18 órakor kezdődő döntőben.

A magyar csapat a középdöntőt követően búcsúzott, és az Európa-bajnokság 12. helyén végzett.

Az Európa-bajnokság álomcsapata:
kapus: Sandra Toft (Dánia)
balszélső: Camilla Herrem (Norvégia)
balátlövő: Cristina Neagu (Románia)
irányító: Nycke Groot (Hollandia)
beálló: Yvette Broch (Hollandia)
jobbátlövő: Nora Mörk (Norvégia)
jobbszélső: Carmen Martin (Spanyolország)
A legjobb védőjátékos: Beatrice Edwige (Franciaország)
A legértékesebb játékos: Nycke Groot

További tartalmak

Kapcsolódó hírek

Kocsis Máté elégedett az Eb-szerepléssel
A körülményekhez képest "tisztesen helytállt" a 12. helyezett magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon - mondta pénteken a magyar szövetség (MKSZ) elnöke.
Kézilabda
Siti Eszter: „Egy tanulságos Eb volt”
Tizenkettedik helyen végzett a sérülések garmadájával sújtott magyar női kézilabda válogatott a svédországi Európa-bajnokságon, a kontinensviadal végeztével az m4sport.hu felkérésére Siti Eszter, korábbi válogatott irányító értékelte az oroszok elleni mérkőzést, és a nemzeti csapat szereplését.
Kézilabda
Ön szerint ki volt a kézilabda Eb legjobb magyar játékosa?
Szerdán délután véget ért a magyar női kézilabda válogatott számára az Európa-bajnokság. <a href="https://telesport.cms.mtv.hu/2016/12/14/dontetlennel-bucsuzik-az-eb-tol-a-magyar-valogatott/" title="Döntetlennel búcsúzik az Eb-től a magyar válogatott">Csapatunk a 12. helyen zárta a tornát</a>, 1 győzelemmel, 1 döntetlennel, és négy vereséggel. Görbicz Anitáék nehéz tíz napon vannak túl, rengeteg körülmény nehezítette a válogatott dolgát, nem is mindig ment úgy a játék, ahogyan azt szerették/szerettük volna. Az együttes azonban felállt a padlóról is, és a nem túl fényes eredmény ellenére tisztesen helyt tudott állni. Kíváncsiak vagyunk az ön véleményére, azzal kapcsolatban, hogy ki volt válogatottunk legjobbja a svédországi kontinenstornán.
Kézilabda
Klivinyi Kinga kegyetlen pofont kapott a kézi Eb-n
Óriási maflásba nézett bele a magyar női kézilabda-válogatott bal átlövője, Klivinyi Kinga a svédországi Eb oroszok elleni középdöntőjében. Az esetet követően a játékvezető a videobíró segítségét is kikérte, a látottak pedig egyértelműen meggyőzték arról, hogy Victoria Zhilinskayte kiérdemelte a piros lapot.
Kézilabda
Hatalmas a tét az oroszok elleni Eb-meccsen
Szerda délután utolsó mérkőzésén lép pályára a magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon. A magyar csapat az olimpiai bajnok orosz válogatott ellen sem esélyes, a mérkőzésen azonban van tét, nem is kicsi. Az m4sport.hu munkatársának szubjektív írásából kiderül, miért van nagy jelentősége a győztes búcsúnak.
Kézilabda