Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Rossi a helyzetkihasználásban vár javulást

honvedfc.hu
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Belekben edzőtáborozó Budapest Honvéd. A labdarúgó OTP Bank Liga második helyén telelő csapat vezetőedzője, Marco Rossi elégedetten értékelt.

A klub honlapján az olasz szakember elmondta, az orosz együttes nem a legerősebb összeállításban lépett pályára, ennek ellenére az orosz bajnokság hatodik helyezettje elleni 0-0-s döntetlennek voltak pozitívumai. A találkozón kiderült, a Honvéd tudja pótolni az FTC-be igazoló Botka Endrét, illetve a Puskás Akadémiához távozó Prosser Dánielt.

„Az Amkar, az ellenünk lejátszott mérkőzést arra használta fel, hogy próbajátékosokat nézzen meg, kevés volt a csapatban a kezdőjátékos, többnyire egymást kevésbé ismerő játékosokból állt az együttes – nyilatkozta a honvedfc.hu-nak Marco Rossi. – Ez számunkra nem volt annyira kedvező. Ez nem azt jelenti, hogy nem volt elég erős az ellenfél, de erősebb lett volna, ha az eredeti kezdőcsapatukkal játszanak. Az egész mérkőzésen domináltunk, mi irányítottuk a játékot, a labdatartásunk, labdakihozatalunk nagyon jó volt. Elégedettek lehetünk továbbá a helyzetkialakítással, de a lehetőségek kihasználásával kapcsolatban azért hiányérzetem van. Ezen a mérkőzésen nem tudott pályára lépni Laczkó Zsolt betegség miatt, és nem tudott játszani Filip Holender sem apróbb sérülés miatt. Alkalmas volt a mérkőzés arra, hogy azt is kipróbáljuk és meg is bizonyosodtunk róla, hogy Zsótér Donát is tud játszani a baloldalon ebben a játékszisztémában. Fel tudtuk mérni a játékosainkat, hogy hol tartanak. Pozitívum még, hogy Kadima Kabangu is kezdi összeszedni magát és fejlődést, javulást mutat.”

További tartalmak

Kapcsolódó hírek

Eppel Márton: ha jön valaki a helyemre felveszem vele a kesztyűt
A Honvéd játékosa szerint a csapattól távozó Botka Endrének remek lehetőség, hogy a nagy rivális zöld-fehérekhez igazolhatott, és ugyan rengeteget tett a Honvédért, de a csapat képes arra, hogy a távozásával felmerülő problémákat megoldja. A Kispest január 9-én kezdte meg a felkészülést a tavaszi idényre, az együttes célja, hogy az őszi jó teljesítményt folytassa, és majd egy európai kupában szerepelhessen. Eppel Márton a Sportreggeliben beszélt a felkészülésről, a közelgő Fradi-Honvéd meccsről és arról is, hogy szerinte milyen módszerrel lehetne a szurkolók létszámát növelni az NB I-es találkozókon.
Magyar futball
Megkezdte a felkészülést a Honvéd
A téli pihenőt követően január elején álltak újra edzésbe a Budapest Honvéd játékosai. A csapat a remek őszi hajrájának köszönhetően a tabella második helyéről várja a folytatást, és nem titkolt célja európai porondon is megmutatni tudását nyáron. Marco Rossi vezetőedzőnek ugyanakkor nem lesz könnyű dolga tavasszal, hiszen két meghatározó embere is elhagyhatja a fedélzetet. A szakember és a labdarúgók az M4Sportnak nyilatkoztak a jövőbeli tervekről.
Magyar futball
Botkával erősített a Fradi
A Budapest Honvád válogatott védője a a Ferencvárosnál folytatja - jelentette be hivatalos honlapján a Honvéd.
Magyar futball