Menetrend

    Három hónapos eltiltást kapott az olimpiai bajnok

    MTI
    Három hónapos eltiltással sújtotta az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) Dawn Harper-Nelson olimpiai bajnok gátfutót.

    Az USADA keddi közlése szerint a 32 éves atlétanő szervezetében vízhajtó nyomaira bukkantak egy versenyen kívüli doppingellenőrzés során. A versenyző azzal védekezett, hogy a szert vérnyomáscsökkentésre írta fel neki az orvosa.

    „Értékes leckét kaptam. Remélem, a hibám emlékeztetőül szolgál majd minden sportolónak, hogy figyelmesebb és körültekintőbb legyen a felírt gyógyszerek esetében is” – írta a Twitteren Harper-Nelson.

    A 100 méteres gátfutásban Pekingben arany-, négy évvel később, Londonban ezüstérmes sportoló eltiltása visszamenőleg december elseje óta érvényes.

    További tartalmak