Menetrend

    Megvan a magyar aranylabdás

    MTI
    A Bologna magyar válogatott labdarúgója, Nagy Ádám nyerte 2016-os teljesítményéért a Magyar Aranylabda díjat.

    Az nb1.hu szakportál felkérésére ezúttal hét kategóriában szavazhattak az újságírók – így az m4sport.hu szerkesztői is -, akik rekordszámú vokssal alakították ki a végeredményt. Az első helyezett hét, a második öt, a harmadik három pontot kapott. A díjat az nb1.hu alapítója és örökös főszerkesztője, az öt évvel ezelőtt elhunyt Imre Mátyás 1998-ban hívta életre.

    A kategóriák végeredménye:
    Magyar Aranylabda:
    1. Nagy Ádám (Bologna) 156 pont
    2. Gera Zoltán (Ferencváros) 122
    3. Nikolics Nemanja (Legia Warszawa) 106

    A legjobb edző:
    1. Dárdai Pál (Hertha BSC) 225
    2. Bernd Storck (magyar válogatott) 149
    3. Marco Rossi (Budapest Honvéd) 73

    A legjobb NB I-es játékos:
    1. Gera Zoltán 152
    2. Davide Lanzafame (Budapest Honvéd) 104
    3. Danko Lazovic (Videoton FC) 69

    A legjobb kapus:
    1. Gulácsi Péter (RB Leipzig) 250
    2. Király Gábor (Haladás) 198
    3. Dibusz Dénes (Ferencváros) 51

    A legjobb utánpótlás-játékos:
    1. Nagy Ádám 189
    2. Vida Máté (Vasas FC) 128
    3. Nagy Dominik (Ferencváros) 62

    A legjobb játékvezető:
    1. Kassai Viktor 232
    2. Vad II István 90
    3. Kulcsár Katalin 69

    A legjobb sportvezető:
    1. Vancsa Miklós (Vasas) 126
    2. Kovács Zoltán (Videoton) 80
    3. Csányi Sándor (MLSZ) 50

    További tartalmak