Két legenda feszül egymásnak a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjén, hiszen a Juventus hálóját az olaszok ikonja Gianluigi Buffon őrzi, míg a portugálok kapujában a spanyol sztárkapus, Iker Casillas áll majd. Előbbi a klubja hivatalos oldalán méltatta portói riválisát.
„
Örülök, hogy újra találkozhatok Ikerrel – nyilatkozta Buffon a Juventus hivatalos oldalának. –
Ő egy barát és ellenfél is egyben, amit mindig is óriási becsben tartottam, és tartom most is, főleg ha figyelembe vesszük azt is, milyen nehéz döntés volt neki elhagyni a Real Madridot és Portóban folytatni a pályafutását.”Iker Casillas a Real Madridban kezdte pályafutását, már 9 éves kora óta a spanyol klubban futballozott, míg végül hosszas gyötrődés és mellőzöttség után 2015-ben a portugálokhoz igazolt.
A Juventus kapusa nem csak a múltról, hanem jelenlegi formájáról is szót ejtett:
„láttam őt játszani az elmúlt időszakban, szerintem topformában van, remélem, két fantasztikus mérkőzést tudunk játszani egymás ellen.”A 39 éves hálóőr szerint kapujára az egyik legnagyobb veszélyt a 21 éves, André Silva jelentheti. A támadó 2015-ben került fel a Porto első számú csapatához, szerzett gólt a Roma elleni BL-selejtezőn, valamint a Brugge és Leicester elleni csoportmeccsen is, nem véletlenül emelte tehát ki őt Buffon.
„André Silva nagy veszélyt jelenthet ránk. Ismerem őt, remek játékos, bízom benne, hogy meg tudja valósítani az álmait a futballpályán, de persze ezt ne a mi kárunkra tegye. Maximális teljesítményt kell nyújtanunk a Porto ellen, a legjobb védelmünket kell elővennünk az esti mérkőzésre.”
André Silva ünnepel a decemberi, Leicester City elleni meccsen szerzett gólja után. EPA/ESTELA SILVA
Nem meglepő módon nyilatkozatában André Silva is kiemelte a két együttes kapusát.
„Igaz, hogy a találkozón egy nagy legendával, Buffonnal kell szembenéznem, de boldog vagyok, hogy egy másik ikonnal Casillasszal játszhatok együtt. Örülnék neki, ha gólt tudnék lőni a mérkőzésen, de a legboldogabb akkor lennék, ha megnyernénk a meccset. Buffon mindig is óriási kapus volt, és még most is az, nagy álmom volt, hogy egyszer gólt szerezzek ellene” – zárta le mondandóját Silva a Porto hivatalos oldalán.
Az biztos, hogy nagyon sok fog múlni a két hálóőrön a szerda esti összecsapáson, melyet az M4 Sporton és az m4sport.hu-n élőben láthatnak 20:45-től.