Musorujsag
Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények
 

Simeone négyről az ötre jutott volna

Diego Simeone, az Atlético Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője elégedett volt együttesével a Bayer Leverkusen otthonában aratott 4-2-es siker után, ugyanakkor kis hiányérzet maradt benne a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős párharc keddi első felvonása kapcsán.

"Több gólt is szerezhettünk volna, ám a kapusuk nem egyszer óriásit védett - emelte ki az argentin edző, aki méltatta futballistáit teljesítményükért, és a tervezett taktika tökéletes megvalósításáért. - Az volt az elgondolás, hogy a bal oldalra helyezzük a hangsúlyt támadásban, mert ott gondot okozhatunk jobblábas védőiknek, és pontosan ezt is tettük."

Simeone elismerte, hogy a német együttes a második félidőben visszaküzdötte magát a meccsbe, ám összességében szerinte nagyszerűen alakult számukra az este.

"A visszavágón a Leverkusennek már nem lesz veszítenivalója, ezért nagyon óvatosnak kell majd lennünk" - mondta a szakember, megjegyezve azt is, hogy a jövőben nem kaphatnak ilyen sok gólt.

A Leverkusen játékosai keserűen nyilatkoztak a lefújás után, elismerve, hogy ellenfelük jobb volt náluk.

"Az első félidőben mi adtuk a gólokat a Madridnak" - mondta szomorúan Omer Toprak csapatkapitány. - A másodikban jobban akartunk játszani és jobban is futballoztunk, de sajnos ez az eredmény nem kedvező a számunkra."

"Szépen visszakapaszkodtunk a második játékrészben és végig hittünk magunkban, ám el kell ismerni, hogy ellenfelünk egyszerűen remekül játszott" - összegezte a pályán történteket Karim Bellarabi, a Leverkusen német válogatott középpályása.

A visszavágót március 15-én rendezik Madridban.