Lőrincz Viktor Eb-győztes

Korpási Bálint után Lőrincz Viktor is aranyérmet nyert az újvidéki birkózó Európa-bajnokságon vasárnap.

A kötöttfogásúak 85 kilogrammos kategóriájában szereplő ceglédi sportoló délelőtt a tőle megszokott, határozott, nagyon kemény birkózással menetelt előre, majd az esti fináléban a török Metehan Basar ellen is ugyanilyen harcmodorral küzdve győzött 3-2-re.

Lőrincz Viktor először döntőzött világversenyen a felnőttek között, Eb-n korábban 2012-ben volt érmes, akkor harmadik lett.

A magyar küldöttség nagyon sikeres versenyt zárt, hiszen összesen nyolc érmet szerzett. A kötöttfogású csapat öt dobogós hellyel zárt, Lőrincz Viktor mellett Korpási Bálint (71 kg) is győzött, Lám Bálint (130 kg) második, Kiss Balázs (98 kg) és Lőrincz Tamás (75 kg) pedig harmadik lett. A válogatott ezzel nem mindennapi bravúrt bemutatva megnyerte a fogásnem csapatversenyét.

A kötöttfogásúak kétnapos versenyei végén a két arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel záró magyarok nyerték a fogásnem csapatversenyét.