11
perc
Hosszú Katinka negyedik lett 400 méter vegyesen
2022. 06. 25. 19:11
Hosszú Katinka a negyedik helyen végzett 400 méter vegyesen. A szám ötszörös világbajnoka az ötödik idővel jutott a fináléba, egy helyet tudott javítani,4:37.89 perces ideje csaknem másfél másodperccel jobb a délelőttinél.

A döntőben Hosszú erősen kezdett, egészen az utolsó száz méterig, a gyorsúszásig úgy tűnt, harcban lehet a bronzéremért – az élen a két tini, a kanadai Summer McIntosh és az amerikai Katie Grimes pillanatok alatt ellépett a mezőnytől -, a hajrára azonban lecsúszott a dobogóról.

A számot McIntosh nyerte junior világcsúccsal, 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott.