Magyar siker az asztalitenisz csapat Európa-bajnokságon

MTI | Szerző: Kun Dániel
A magyar női válogatott a horvátok elleni 3-2-s sikerrel kezdte meg szerdán a szereplését a Kolozsváron zajló asztalitenisz csapat Európa-bajnokságon.

Az E csoport második találkozóját magyar részről a világranglistán 64. Madarász Dóra nyitotta, aki a papírformát igazolva három szettben legyőzte a védekező stílusú Ivana Malobabicot (181.), utána azonban Póta Georgina (52.) váratlanul nehéz összecsapásra kényszerült Mateja Jeger (123.) ellen. A rivális már 2-0-ra vezetett a szetteket tekintve, a kétszeres Európa-bajnok magyar játékos innen fordított.

A harmadik meccsen a csapat Eb-n újonc, idén egyesben magyar bajnok Imre Leila (614.) idegesen kezdett Petra Petek (348.) ellen, s bár 0-2 után a harmadik játszmát már szorosabbá tudta tenni, végül simán kikapott. Madarász is alulmaradt Jegerrel szemben, így Pótára várt a feladat, hogy Malobabic ellen megnyerje a magyaroknak a párharcot, s ő nem is hibázott. Ugyan az első szettet elvesztette a kellemetlen stílusú ellenféllel szemben, de utána átvette az irányítást, a legvégén egy maratoni labdamenetet megnyerve lezárta a meccset.

A háromcsapatos csoport harmadik tagja a honosított kínai játékosokkal felálló Portugália, amely a keddi nyitónapon 3-1-re verte a horvátokat, így a csütörtöki magyar-portugál csata lesz a csoportdöntő.

A vasárnapig tartó csapat Eb-n a csoportok első helyezettjei jutnak a negyeddöntőbe, ahonnan már egyenes kieséses rendszerben zajlanak majd a küzdelmek. A döntőkre a hét utolsó napján kerül sor.

nők, E csoport:

Magyarország-Horvátország 3-2

Madarász Dóra-Ivana Malobabic 3-0 (9, 7, 8)
Póta Georgina-Mateja Jeger 3-2 (-4, -5, 8, 9, 6)
Imre Leila-Petra Petek 0-3 (-5, -4, -11)
Madarász-Jeger 0-3 (-9, -4, -7)
Póta-Malobabic 3-1 (-7, 3, 7, 6)

korábban:
férfiak, G csoport:

Csehország-Magyarország 3-1

Tomas Polansky-Szudi Ádám 3-2 (9, 3, -8, -9, 8)
Lubomir Jancarik-Majoros Bence 3-2 (-9, 11, -6, 5, 5)
Tomas Martinko-Ecseki Nándor 1-3 (-9, 6, -5, -9)
Polansky-Majoros 3-1 (9, -8, 9, 7)
Horvátország-Olaszország 3-2

kedden játszották:

Horvátország-Magyarország 3-0
Csehország-Olaszország 3-0

Az állás: 1. Horvátország és Csehország 4-4 pont, 3. Magyarország és Olaszország 2-2 a további program (magyar idő szerint):