Mo Farah hatodszor is legyőzhetetlen volt a világ legnagyobb félmaratoniján

A négyszeres olimpiai bajnok brit Mo Farah sorozatban hatodszor nyerte meg a világ legnagyobb félmaratoni futóversenyének tartott nagy-britanniai Great North Runt.
Mo Farah (Fotó: Sky News) (Fotó: Sky News)

A londoni és a riói olimpián 5000, valamint 10 ezer méteren is aranyérmes futó ezúttal 59:06 perc alatt teljesítette a távot, ami egyéni rekordja a versenyen.

A 36 éves Mo Farah győzelmét követően kiemelte: a viadal ideális felkészülés volt számára az októberi Chicago Marathonra, illetve a jövő évi, tokiói olimpiára.

A nőknél – öt hónappal a London Marathonon aratott sikerét követően – a kenyai Brigid Kosgei bizonyult a leggyorsabbnak, 1:04:28 órás eredménye új versenyrekord.

A Great North Runt északkelet Angliában, Newcastle upon Tyne és South Shields között rendezik meg. Az első versenyen, 1981-ben 12 ezer résztvevő indult, számuk 2011-ben elérte az 54 ezret.