Krizsán Xénia és Nemes Rita két-két egyéni csúcsot döntött az Eb-n

Az ötpróbázó Krizsán Xénia és Nemes Rita 60 m gáton és súlylökésben is egyéni csúcsot döntött, Huller Dániel és Nádházy Evelin viszont kiesett 400 méteren a toruni fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon pénteken.

Az ötpróbázók 12 fős meghívásos mezőnyében Nemes Rita az első futamban idén elért egyéni csúcsát megjavítva 8.47 mp-cel harmadik lett. A DVTK versenyzője, aki közel tíz év kihagyás után 2017-ben tért vissza az atlétikához, ezzel 1024 pontot gyűjtött. Krizsán Xénia a legjobbakkal futott és szintén harmadikként ért célba, 8.27 mp-es saját rekorddal. A négy éve fedett Eb-negyedik atléta így 1068 pontot szerzett.

Krizsán a harmadik, Nemes a nyolcadik helyen állt az első szám után, és a folytatás is egészen jól sikerült a két magyarnak. Előbbi 1,77 méterrel zárt magasugrásban, ami idei legjobbja, az 1,80-as magasságon két rontott kísérlet után a harmadikat kihagyta. Nemes Rita pedig szintén átjutott az 1,77 méteren, méghozzá elsőre, ráadásul egyéni csúccsal.

Krizsán Xénia súlylökésben sorra megjavította egyéni legjobbját: 14,23 méterrel kezdett, majd 14,34-re javított, végül 14,48 méterrel 826 pontot gyűjtött. A fedett Eb-negyedik Krizsánnál csak az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Nafissatou Thiam bizonyult jobbnak ebben a számban (15,16 m). A toronymagas favorit 3024 ponttal vezet honfitársa, Noor Vidts (2867) és a magyar versenyző (2835) előtt.

Nemes Rita egy rontott kísérlet után 11,69 métert lökött, aztán harmadikra 13,72-vel egyéni rekordot ért el, ami 775 pontot jelentett. Összesítésben a hatodik helyre jött fel (2740). Az ötpróbázóknak az esti programban következik a távolugrás, majd zárásként a 800 méter.

Huller Dániel 400-on a harmadik futamban az egyes pályáról indulva hatodik lett 48.52 mp-cel. Az elsősorban 400 gáton versenyző 19 éves atléta így búcsúzott, mivel futamonként az első kettő jutott tovább. Nádházy Evelinnek sem volt több szerencséje: a hatodik futamban a kettes pályán kapott helyet és ő sem tudott beleszólni a továbbjutás kérdésébe. A gödöllői futó 55.11 mp-cel utolsóként, azaz ötödikként ért célba.

A távolugró Lesti Diána is búcsúzott, miután egy rontott ugrást követően 6,18 méterrel folytatta, majd 6,17-tel zárt, így elmaradt idei legjobbjától (6,48). Összesítésben a 16., utolsó előtti helyen végzett. A selejtező szint 6,70 méter volt, de ezt csak ketten teljesítették, a nyolcas döntőhöz 6,55 m is elégnek bizonyult.

A 19 órakor kezdődő és az m4sport.hu-n látható esti programban hat magyar lesz érdekelt, köztük a női 3000 m döntőjében Wagner-Gyürkés Viktória (21.00) és a férfi 1500 m fináléjában Szögi István (21.25).