„Nagyon jó kedvem van reggel óta, hiszen eljött az a nap, amit a legjobban vártam a fedettpályás szezonban, mostanra időzítettük a formámat. Éreztem versenyről versenyre, hogy kezd egyre jobban összeállni a futásom. A bemelegítő pályán is jól mozogtam, így bíztam benne, hogy sikerül egy jó időt futni, de igazából az volt a cél, hogy a négybe legyek és továbbmenjek” – értékelt a nagyszerű futás után Takács Boglárka, aki úgy érzi, jó volt a rajtja, és hasonló taktikát tervez délutánra is.
Kapcsolódó tartalom
Takács hozzátette, meglepte az időeredménye, mert szerinte a futás közepe, a felgyorsulás volt szép, s amikor érzékelte, hogy elöl van, akkor kicsit lazábbra vette a futást.
A magyar olimpikon érzékelte, hogy a pálya ráncfelvarrást kapott tavaly nyáron.
„Az elmúlt napokban szurkoltam a többieknek, láttam a jobbnál jobb eredményeket, ami egyfelől motivált, másfelől meg az volt bennem, hogy akkor most már rajtam a sor.”
A női 60 méter elődöntői 16.05-kor kezdődnek.