Menetrend

    Szabados Ármin: Ez egy biztonsági dobásnak indult

    Szabados Ármin: Ez egy biztonsági dobásnak indult

    m4sport.hu | | Szerző: Dénes Kristóf
    A fiatal kalapácsvető a jó évkezdésről, a kemény edzésmunkáról és a soron következő versenyekről beszélt az M4 Sport stábjának.

    Szabados Ármin aranyérmet szerzett a hétvégi, ciprusi U23-as European Throwing Cup-on, emellett pedig egyéni csúcsot dobott, aminek köszönhetően pillanatnyilag 3. helyezett a világranglistán.

    Az évkezdés hasonlóan alakult ahhoz, ahogy terveztük, teljes mértékben meg vagyunk elégedve az év eleji eredményekkel” – kezdte Szabados, aki márciusban megnyert egy U23-as versenyt, majd két nappal ezelőtt megdöntötte Pars Krisztián U23-as országos csúcsát. „Nem számítottam rá, hogy a hétvégi dobásom ilyen jól sikerül, hiszen egy biztonsági dobásnak indult. Végül csak kettőt dobtam, pedig hármat terveztünk, de utána már nem volt, aki húzzon a mezőnyben. Nem volt ott Halász Bence, ezért felesleges is lett volna folytatni.”

    A húszéves kalapácsvető az Annus Adriánnal való közös munkájáról is beszélt.

    Nagyon jó vele dolgozni, az edzések nagyon nehezek. Sok a speciális feladat, de az eredményen látszik, hogy jó úton haladunk. Gyorsabb is lettem, a technikámon is sokat csiszoltunk, sőt, olyan elem is van, amit neki köszönhetően sajátítottam el.

    Szabados leszögezte, bár eredményben most megközelítette Halász Bencét, kettejük versengése még csal most kezdődhet majd el.

    Eddig az árnyékéban sem voltam, én 78 métereket dobtam, ő pedig 83-at. Most feljöttem 81-re, az a három méter sokat számít, talán most kezdődhet el egyfajta versengés kettőnk között” – mondta.

    Borítókép: Budapest 20250802 Atlétika 2025 Országos bajnokság OB Fotó Kovács Péter Nemzeti Sport Szabados Ármin

    További tartalmak