A magyar staféta ezüstéremmel hangolt a vb-re, kedden a második helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ezüst kategóriás versenyén Dél-Afrikában. Akkor 43.93 másodperces eredményt ért el Pretoriában.
Szombaton a selejtezőben Szentgyörgyi Zita, Takács Boglárka, Kozák Luca és Tóth Anna állt rajthoz, ám a második váltás Takács és Kozák között nem sikerült, elejtették a botot, így kizárták őket a viadal honlapja alapján.
A váltó-vb-n csak a női 4×100-as csapat képviseli a magyar színeket.













