Menetrend

    Elrontott váltás után esélye sem volt a továbbjutásra a magyar női 4x100-as váltónak

    Elrontott váltás után esélye sem volt a továbbjutásra a magyar női 4x100-as váltónak

    MTI
    Botejtés miatt kizárták a magyar női 4x100-as váltó a botswanai váltó-világbajnokságon, Gaboronéban.

    A magyar staféta ezüstéremmel hangolt a vb-re, kedden a második helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ezüst kategóriás versenyén Dél-Afrikában. Akkor 43.93 másodperces eredményt ért el Pretoriában.

    Szombaton a selejtezőben Szentgyörgyi Zita, Takács Boglárka, Kozák Luca és Tóth Anna állt rajthoz, ám a második váltás Takács és Kozák között nem sikerült, elejtették a botot, így kizárták őket a viadal honlapja alapján.

    A váltó-vb-n csak a női 4×100-as csapat képviseli a magyar színeket.

    Borítókép: Takács Boglárka án.MTI/Czeglédi Zsolt

    További tartalmak