Menetrend

    Húsz hónapra eltiltották az olimpiai érmes rúdugró Alysha Newmant

    Húsz hónapra eltiltották az olimpiai érmes rúdugró Alysha Newmant

    MTI
    Húsz hónapos versenytilalmat rótt ki az olimpiai bronzérmes Alysha Newmanre az atlétika tisztaságára felügyelő testület (AIU).

    A kanadai atléta, aki 2024-ben, Párizsban női rúdugrásban harmadikként végzett az ötkarikás játékokon, azért kapta a fegyelmi büntetést, mert háromszor is megsértette az úgynevezett holléti nyilvántartás szabályát, vagyis nem volt ott és abban az időben, ahol és amikor a doppingellenőrök keresték.

    A tesztelés elmulasztása tizenkét hónapon belül három alkalommal, ugyanolyan doppingvétségnek számít, mintha pozitív mintát szolgáltatott volna.

    A 31 éves Newman felfüggesztése 2027 augusztusában jár le.

    Borítókép: A bronzérmes kanadai Alysha Newman a 2024-es párizsi nyári olimpia női rúdugrásának eredményhirdetésén a saint-denis-i Stade de France-ban 2024. augusztus 8-án. Készítette: Franck Robichon

    További tartalmak