A Real kikapott Moszkvában, a Roma gólgálát rendezett – 23 BL-gól egy helyen

A Bajnokok Ligája 2. fordulójának keddi játéknapján nyolc meccsen 23 gól született, ebből ötöt az AS Roma szerzett a Plzen ellen, a nap hőse pedig a mesterhármast szerző Paulo Dybala volt, az argentin támadó Alessandro Del Piero, Filippo Inzaghi (2-szer is) és Arturo Vidal után a negyedik Juventus-játékos, aki mesterhármast szerzett a Bajnokok Ligájában. A legnagyobb meglepetést pedig egyértelműen a címvédő Real Madrid moszkvai veresége jelentette.

A CSKA Moszkva 65 másodperc elteltével előnybe került, s ezt meg is őrizte a lefújásig, így először győzte le a legutóbbi három kiírásban győztes spanyol együttest, amely 27 kapura lövéssel kísérletezett, ám csak 4 alkalommal találta el azt. Sikerével a CSZKA a csoport élére állt.

A kvartett másik mérkőzésén a mesterhármast jegyző Edin Dzeko vezetésével gálázott a Roma. A Plzen felett aratott 5-0-s siker során a negyedik találatot a 19 esztendős Justin Kluivert, a Bajnokok Ligája-győztes Patrick Kluivert fia szerezte.

Otthon vesztett pontot a Bayern München, amely az Ajaxszal játszott 1-1-es döntetlent, a Benfica viszont emberhátrányban, fordulatos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot Athénban.

A Lyon otthon, kétgólos hátrányból mentett pontot a Sahtar Donyeck ellen.

Nem született gól a Manchester United és a Valencia összecsapásán, így a H csoportot a százszázalékos Juventus vezeti.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:

Bayern München (német)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (1-1)
G.: Hummels (4.), illetve Mazraui (22.)

AEK Athén (görög)-Benfica (portugál) 2-3 (0-2)
G.: Klonaridisz (53., 63.), illetve Seferovic (6.), Grimaldo (15.), Semedo (74.)
Kiállítva: Dias (45+4., Benfica)

A csoport állása: 1. Ajax 4 pont (4-1), 2. Bayern München 4 (3-1), 3. Benfica 3, 4. AEK Athén 0

F csoport:

Olympique Lyon (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-2 (0-1)
G.: Dembélé (70.), Dubois (72.), illetve Moraes (45., 55.)

Hoffenheim (német)-Manchester City (angol) 1-2 (1-1)
G.: Belfodil (1.), illetve Agüero (8.), David Silva (87.)

A csoport állása: 1. Lyon 4 pont, 2. Manchester City 3, 3. Sahtar 2, 4. Hoffenheim 1

G csoport:

CSZKA Moszkva (orosz)-Real Madrid (spanyol) 1-0 (1-0)
G.: Vlasic (2.)
Kiállítva: Akinfejev (95., CSZKA Moszkva)

AS Roma (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 5-0 (2-0)
G.: Dzeko (3., 40., 92.), Ünder (64.), Kluivert (73.)

A csoport állása: 1. CSZKA 4 pont, 2. AS Roma 3 (5-3), 3. Real Madrid 3 (3-1), 4. Plzen 1