Bajnokok Ligája

Négy nagy meccsel indul a BL-szezon - itt a teljes menetrend

Az UEFA közzétette a 2019/20-as labdarúgó Bajnokok Ligája-szezon pontos menetrendjét, azaz melyik csapat kivel és mikor játszik.

Az első meccsnap (szeptember 17.) legnagyobb meccsének a Napoli-Liverpool összecsapás ígérkezik, de jó foci várható a Dortmund-Barcelona találkozótól is, magyar szempontból viszont a Szoboszlai Dominikot is a soraiban tudó Salzburg mérkőzése ígérkezik izgalmasnak, az osztrák bajnok a Genket fogadja. Másnap pedig a Cristiano Ronaldo fémjelezte Juventus az Atlético Madridhoz látogat.

A 2019/20-as Bajnokok Ligája-szezon csoportkörének menetrendje:

Első forduló

Szeptember 17., kedd

E csoport: Napoli-Liverpool (21:00), Salzburg-Genk (21:00)

F csoport: Inter – Slavia Praha (18:55), Dortmund-Barcelona (21:00)

G csoport: Lyon-Zenit (18:55), Benfica-Leipzig (21:00)

H csoport: Chelsea-Valencia 21:00, Ajax – LOSC Lille (21:00)

Szeptember 18., szerda

A csoport: Club Brugge – Galatasaray (18:55), Paris Saint-Germain – Real Madrid (21:00)

B csoport: Olympiakosz – Tottenham (18:55), Bayern – Crvena zvezda (21:00)

C csoport: Shakhtar – Manchester City (21:00), Dinamo Zagreb – Atalanta (21:00)

D csoport: Atlético Madrid – Juventus (21:00), Leverkusen – Lokomotiv Moszkva (21:00)

Második forduló

Október 1., kedd

A csoport: Real Madrid – Club Brugge (18:55), Galatasaray – Paris Saint-Germain (21:00)

B csoport: Tottenham-Bayern (21:00), Crvena zvezda – Olympiakosz (21:00)

C csoport: Atalanta-Shakhtar (18:55), Manchester City – Dinamo Zagreb (21:00)

D csoport: Juventus-Leverkusen (21:00), Lokomotiv Moszkva – Atlético Madrid (21:00)

Október 2., szerda

E csoport: Genk-Napoli (18:55), Liverpool-Salzburg (21:00)

F csoport: Slavia Praha – Dortmund (18:55), Barcelona-Inter (21:00)

G csoport: Zenit-Benfica (21:00), Leipzig-Lyon (21:00)

H csoport: Valencia-Ajax (21:00), LOSC Lille – Chelsea (21:00)

Harmadik forduló

Október 22., kedd

A csoport: Club Brugge – Paris Saint-Germain (21:00), Galatasaray – Real Madrid (21:00)

B csoport: Tottenham – Crvena zvezda (21:00), Olympiakosz – Bayern München (21:00)

C csoport: Shakhtar – Dinamo Zagreb (18:55), Manchester City v Atalanta (21:00)

D csoport: Atlético Madrid – Leverkusen (18:55), Juventus – Lokomotiv Moszkva (21:00)

Október 23., szerda

E csoport: Salzburg-Napoli (21:00), Genk-Liverpool (21:00)

F csoport: Inter-Dortmund (21:00), Slavia Praha – Barcelona (21:00)

G csoport: Leipzig-Zenit (18:55), Benfica-Lyon (21:00)

H csoport: Ajax-Chelsea (18:55), LOSC Lille – Valencia (21:00)

Negyedik forduló

November 5., kedd

E csoport: Liverpool-Genk (21:00), Napoli-Salzburg (21:00)

F csoport: Barcelona – Slavia Praha (18:55 CET), Dortmund-Inter (21:00)

G csoport: Zenit-Leipzig (18:55), Lyon-Benfica (21:00)

H csoport: Chelsea-Ajax (21:00), Valencia – LOSC Lille (21:00)

November 6., szerda

A csoport: Paris Saint-Germain – Club Brugge (21:00), Real Madrid – Galatasaray (21:00)

B csoport: Bayern München – Olympiakosz (18:55), Crvena zvezda – Tottenham (21:00)

C csoport: Dinamo Zagreb – Shakhtar (21:00), Atalanta – Manchester City (21:00)

D csoport: Lokomotiv Moszkva – Juventus (18:55), Leverkusen v Atlético Madrid (21:00)

Ötödik forduló

November 26., kedd

A csoport: Galatasaray – Club Brugge (18:55), Real Madrid – Paris Saint-Germain (21:00)

B csoport: Tottenham – Olympiakosz (21:00), Crvena zvezda – Bayern München (21:00)

C csoport: Manchester City – Shakhtar (21:00), Atalanta – Dinamo Zagreb (21:00)

D csoport: Lokomotiv Moszkva – Leverkusen (18:55), Juventus – Atlético Madrid (21:00)

November 27., szerda

E csoport: Liverpool-Napoli (21:00), Genk-Salzburg (21:00)

F csoport: Barcelona-Dortmund (21:00), Slavia Praha – Inter (21:00)

G csoport: Zenit-Lyon (18:55), Leipzig-Benfica (21:00)

H csoport: Valencia-Chelsea (18:55), LOSC Lille – Ajax (21:00)

Hatodik forduló

December 10., kedd

E csoport: Napoli-Genk (18:55), Salzburg-Liverpool (18:55)

F csoport: Dortmund – Slavia Praha (21:00), Inter-Barcelona (21:00)

G csoport: Benfica-Zenit (21:00), Lyon-Leipzig (21:00)

H csoport: Chelsea – LOSC Lille (21:00), Ajax-Valencia (21:00)

December 11., szerda

A csoport: Paris Saint-Germain – Galatasaray (21:00), Club Brugge – Real Madrid (21:00)

B csoport: Bayern München – Tottenham (21:00), Olympiakosz – Crvena zvezda (21:00)

C csoport: Shakhtar-Atalanta (18:55), Dinamo Zagreb – Manchester City (18:55)

D csoport: Atlético Madrid – Lokomotiv Moszkva (21:00), Leverkusen-Juventus (21:00)

Nyolcaddöntők

Sorsolás: december 16.

Első meccsek: február 18. és 19., valamint 25. és 26.

Visszavágók: március 10. és 11., valamint 17. és 18.

Negyeddöntők

Sorsolás: március 20.

Első meccsek: április 7. és 8.

Visszavágók: április 14. és 15.

Elődöntők

Első meccsek: április 28. és 29.

Visszavágók: május 5. és 6.

Döntő (Atatürk Olimpiai Stadion, Isztambul): Május 30.

 

További hírek