Bajnokok Ligája

A Real tinije két rekordot is megdöntött, Benzema csatlakozott Messihez

| Szerző: Pollák Márton
Rodrygo hármat vállalt a Real Madrid Galatasaray elleni hat Bajnokok Ligája-góljából, amivel két rekordot is felállított, de Karim Benzema teljesítménye is megsüvegelendő.

A Real Madrid már a Galatasaray elleni BL-meccs első félidejében gólgálát rendezett, négy találatnak tapsolhatott a Bernabéu közönsége, a végén pedig Zinédine Zidane legénysége egy hatossal küldte haza a vendégeket.

A Real triplázó tinije, Rodrygo Brazília legfiatalabb játékosa lett, aki gólt szerzett az elitligában, és a második legfiatalabb (18 éves és 301 napos), aki egy európai kupameccsen háromszor is betalált – Ronaldo 17 éves és 356 napos volt, mikor a PSV színeiben mesterhármast szerzett a Leverkusen elleni UEFA-kupa-találkozón.

Mivel Rodrygo a 4. és 7. percben szerezte első két találatát, övé a leggyorsabb BL-dupla, és ő lett a Real második legfiatalabb BL-gólszerzője és a második legfiatalabb triplázója is, az első helyen Raúl áll, aki 18 éves és 113 napos volt, mikor 1995. október 18-án mesterhármast szerzett a Fradi ellen (6–1).

Karim Benzema is betalált, ezzel csatlakozott a Barcelona zsenijéhez, Lionel Messihez, mint a második futballista, aki sorozatban 15 BL-szezonban tudott eredményes lenni. A francia csatár Ryan Giggs (16) Raúl (15) és Messi (15) után a negyedik játékos, aki legalább 15 különböző BL-idényben szerzett gólt.

Benzema a második félidőben is beköszönt, megszerezve 50. BL-találatát a Realban, amivel Cristiano Ronaldo (105) és Raúl (66) után harmadik a sorban.