Bajnokok Ligája

Lewandowski történelmi mesternégyest szerzett a BL-ben

Robert Lewnadowski élete formájában játszik a 2019/20-as szezonban, 20 mérkőzésen már 27 gólt szerzett a Bayern Münchenben, a Crvena zvezda elleni keddi BL-mérkőzésen pedig 14 perc és 31 másodperc alatt szerzett mesternégyest, ez a leggyorsabb a sorozat történetében.

Robert Lewandowski négyszer talált be a Zvezda ellen. EPA/ANDREJ CUKIC

A Bayern München kiütéses, 6-0 arányú győzelmet aratott a Crvena zvezda vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. A már biztos továbbjutóként pályára lépő münchenieknél Robert Lewandowski a második félidőben ünnepelhetett négyszer, az 53. percben először, a 64.-ben negyedszer.

Lewandowski a mérkőzés után egy bevásárlószatyorban vitte haza a meccslabdát:

A lengyel játékos mind az öt csoportmeccsen betalált, ezzel olyan játékosokkal került egy csoportba, mint Alessandro Del Piero (1995/96), Szerhij Rebrov (1997/98), Neymar (2017/18) és Cristiano Ronaldo (2017/18).

Lewandowski egyébként a második játékos Lionel Messi után, aki legalább négy gólt szerez két különböző csapat ellen a BL-ben . Ezt megelőzően a 2013-as elődöntőben a Real Madrid ellen volt négyszer eredményes, még a Dortmund színeiben.

Ő az ötödik játékos, aki legalább 60 gólt szerzett a Bajnokok Ligájában Cristiano Ronaldo (127), Lionel Messi (113), Raul (71) és Karim Benzema (63) után. Góljait a két német csapatban szerezte és17 dortmundi találatával még mindig ő a klub legeredményesebb játékosa a sorozatban.

Ugyanakkor mostantól ő a Bayern legeredményesebb játékosa a BL-ben, hiszen mostani teljesítményével megelőzte a 43 góllal eddig élen álló Thomas Müllert. A Bayernnek nem ez volt az első kiütéses sikere az idei szezonban, a második körben 7-2-re verte a Tottenham együttesét.