Gulácsi büntetővédése után a Leipzig lenyomta a PSG-t – szerdai BL-gólok

M4 Sport/mti
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hátrányból verte 2-1-re a PSG-t , míg a Ferencvárossal egy csoportban szereplő Barcelona ugyanezzel a végkimenetellel a Dinamo Kijev ellen is hibátlan maradt a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A katalánok már öt perc után vezetést szereztek a csapatkapitány Lionel Messi büntetőjével. A második félidőben Gerard Pique duplázta meg az előnyt, azonban az ukránok szépíteni tudtak, így végig szoros maradt az összecsapás, de újabb gól már nem született.

A magyar válogatott első számú kapusának óriási szerepe volt abban, hogy a Leipzig visszavágott a francia bajnoknak az előző szezonbeli elődöntős vereségért, ugyanis 1-0-s hátrányban kivédte az első gólt szerző Ángel Di María büntetőjét. A lipcseiek sikerükkel feljöttek a továbbjutást érő második helyre, míg a párizsiak visszacsúsztak a harmadikra.

A Chelsea a Rennes, a Sevilla a Krasznodar csapatát győzte le hazai pályán, így mindkettő nagy lépést tett a továbbjutás felé, ugyanis így már hat ponttal előzik meg a másik két riválist.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:
Chelsea (angol)-Rennes (francia) 3-0 (2-0)
gól: Werner (10., 41., mindkettőt 11-esből), Abraham (50.)
piros lap: Dalbert (40., Rennes)

Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-2 (1-2)
gól: Rakitic (42.), en-Nesziri (69., 72.), illetve Szulejmanov (17.), Berg (21., 11-esből)
piros lap: Navas (45+5., Sevilla)

A csoport állása: 1. Chelsea 7 pont (7-0), 2. Sevilla 7 (4-2), 2. Krasznodar 1 (3-8), 4. Rennes 1 (1-5)

F csoport:
Club Brugge (belga)-Borussia Dortmund (német) 0-3 (0-3)
gól: T. Hazard (14.), Haaland (18., 32.)

Zenit (orosz)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-0)
gól: Jerokin (33.), illetve Caicedo (82.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 pont, 2. SS Lazio 5, 3. Club Brugge 4, 4. Zenit 1

G csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-1 (1-0)
gól: Messi (5., 11-esből), Pique (65.), illetve Cigankov (75.)

FERENCVÁROS-Juventus (olasz) 1-4 (0-1)
gól: Boli (90.), illetve Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81., öngól)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont, 2. Juventus 6, 3. Dinamo Kijev 1 (3- 6), 4. Ferencváros 1 (4-11)

H csoport:
RB Leipzig (német) – Paris Saint-Germain (francia) 2-1 (1-1)
gól: Nkunku (42.), Forsberg (56., 11-esből), illetve Di María (6.)
piros lap: Gueye (69., PSG), Kimpembe (95., PSG)

Basaksehir (török)-Manchester United (angol) 2-1 (2-1)
gól: Ba (13.), Visca (40.), illetve Martial (43.)

A csoport állása: 1. Manchester United 6 pont (8-3), 2. RB Leipzig 6 (4-6), 3. Paris Saint-Germain 3 (4-4), 4. Basaksehir 3 (2-5)