Gulácsiék kikaptak Párizsban; Haaland tovább ontja a gólokat a BL-ben

A Paris Saint-Germain házigazdaként 1-0-ra legyőzte az RB Leipzig csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, kedden.

A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató párizsiak a meccs elején szerezték a győztes gólt. A tizedik percben Ángel Di María elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Neymar értékesített, bár a lipcseiek magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter jó irányba vetődött.

A játéknap összefoglalója:

A folytatásban sokkal többet volt a labda a vendégeknél, akik a második félidőben jelentős fölényben játszottak, kétszer annyi kapura lövésük volt, mint a hazaiaknak, mégsem tudtak egyenlíteni. Gulácsi végigvédte a találkozót, Willi Orbán a 63. percben lépett pályára.

A Borussia Dortmund 3-0-ra legyőzte a belga Club Brugge együttesét, a norvég Erling Haaland két góllal járult hozzá a sikerhez. A húszéves csatár a 12. BL-mérkőzésén 15. és 16. alkalommal volt eredményes. Ilyen gyorsan még senki nem tudott eljutni ennyi találatig a legrangosabb európai kupasorozatban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
F csoport:
SS Lazio (olasz)-Zenit (orosz) 3-1 (2-1)
gólszerzők: Immobile (3., 55. – a másodikat tizenegyesből), Parolo (22.), illetve Dzjuba (25.)

Borussia Dortmund (német)-Club Brugge (belga) 3-0 (2-0)
g.: Haaland (18., 60.), Sancho (45+1.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 9 pont, 2. Lazio 8, 3. Club Brugge 4, 4. Zenit 1

H csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – RB Leipzig (német) 1-0 (1-0)
g.: Neymar (11., tizenegyesből)

Manchester United (angol)-Istanbul Basaksehir (török) 4-1 (3-0)
g.: Bruno Fernandes (7., 19.), Rashford (35., tizenegyesből), James (92.), illetve Deniz Türüc (75.)

Az állás: 1. Manchester United 9 pont, 2. Paris Saint-Germain 6 (5-4), 3. RB Leipzig 6 (4-7), 4. Istanbul Basaksehir 3

korábban:
E csoport:
Stade Rennes (francia)-Chelsea (angol) 1-2 (0-1)
g.: Guirassy (85.), illetve Hudson-Odoi (22.), Giroud (91.)

FK Krasznodar (orosz)-Sevilla (spanyol) 1-2 (0-1)
g.: Wanderson (56.), illetve Rakitic (4.), Munir (95.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 10 pont (9-1), 2. (és már továbbjutott) Sevilla 10 (6-3), 2. Krasznodar 1 (4-10), 4. Rennes 1 (2-7)

G csoport:
Juventus (olasz)-Ferencváros 2-1 (1-1)
g.: C. Ronaldo (35.), Morata (92.), illetve Uzuni (19.)

Dinamo Kijev (ukrán)-FC Barcelona (spanyol) 0-4 (0-0)
g.: Dest (52.), Braithwaite (57., 70. – a másodikat tizenegyesből), Griezmann (92.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Barcelona 12 pont, 2. (és már továbbjutott) Juventus 9, 3. Dinamo Kijev 1 (3-10), 4. Ferencváros 1 (5-13)