MU, PSG, Leipzig holtverseny, Giroud-négyes – szerdai BL-gólok

M4 Sport/mti
A legutóbb döntős Paris Saint-Germain idegenben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet a labdarúgó Bajnokok Ligája H csoportjának ötödik fordulójában, így a két csapat és az RB Leipzig egyaránt kilenc ponttal várja a zárókört.

A jövő héten a PSG a törököket fogadja, a a Basaksehirt a hosszabbításban szerzett góllal legyőző Leipzig pedig az MU-val játszanak otthon.

A Juventus ugyanúgy 3-0-s győzelmet aratott a Torinóba látogató Dinamo Kijev ellen,  mint a négyes másik meccsén a Barcelona a Ferencváros vendégeként. Federico Chiesa szerzett vezetést a 21. percben, a második félidőben pedig az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo és Alvaro Morata volt eredményes. A Barcelona mögött így hárompontos hátrányban maradt a Juventus, a csoportelsőségről a két gárda jövő keddi összecsapása dönt.

A Dinamo és az FTC kijevi összecsapása az Európa-ligás folytatásról dönt, a győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

A találkozón a francia Stéphanie Frappart sporttörténelmet írt, mert ő lett az első női bíró, aki a Bajnokok Ligájában mérkőzést vezetett.

Az F csoportban Borussia Dortmund mindenképpen nyolcaddöntős, miután 1-1-re végzett a Lazióval, amely majd a Club Brugge-zsel egymás ellen küzd meg a másik továbbjutó helyért.

Az E jelű kvartettben lényegi kérdés már nem volt, a Chelsea és a Sevilla egy körrel korábban biztosította továbbjutását, a szerdai, spanyolországi találkozón pedig a londoni csapat győzött Olivier Giroud négy góljával, ezzel csoportelsőként kerül a legjobb 16 közé.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E csoport:
Sevilla (spanyol)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
gól: Giroud (8., 54., 74., 82., utolsót 11-esből)

Krasznodar (orosz)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
gól: Berg (71.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Chelsea 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sevilla 10, 3. (és El-be kerül) Krasznodar 4, 4. Rennes 1

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-0)
gól: Guerreiro (44.), illetve Immobile (67., 11-esből)

Club Brugge (belga)-Zenit (orosz) 3-0 (1-0)
gól: de Ketelaere (33.), Vanaken (58., 11-esből), Lang (73.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10 pont, 2. SS Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1

G csoport:
Juventus (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (1-0)
gól: Chiesa (21.), Ronaldo (57.), Morata (66.)

Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
gól: Griezmann (14.), Braithwaite (21.), Dembele (28., 11-esből)

Az  állás: 1. (és továbbjutott) FC Barcelona 15, 2. (és továbbjutott) Juventus 12, 3. Dinamo Kijev 1 (3-13), 4. Ferencváros 1 (5-16)

H csoport:
Manchester United (angol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
gól: Rashford (32.), illetve Neymar (6., 91.), Marquinhos (69.)

Basaksehir (török)-RB Leipzig (német) 3-4 (1-2)
gól: Kahveci (45+3., 72., 85.), illetve Poulsen (26.), Mukiele (43.), Olmo (66.), Sörloth (92.)

Az állás: 1. Manchester United 9 pont (13-7), 2. Paris Saint-Germain 9 (8-5), 3. RB Leipzig 9 (8-10), 4. Basaksehir 3