A PSG a Camp Nouban szórta meg a Barcelonát

m4sport.hu/MTI
A Paris Saint-Germain saját otthonában verte 4-1-re a Barcelonát a Bajnokok LIgája-nyolcaddöntők első mérkőzésén, kedden.

A kieséses szakasz nyitónapján a házigazdák Lionel Messi 11-esével kerültek előnybe a sérült Neymart nélkülöző PSG ellen. A franciák öt perccel később Mbappé révén egyenlítettek, a világbajnok csatár a térfélcsere után is betalált, majd Moise Kean fejesével már 3-1-re vezettek a vendégek. A „kegyelemdöfést” is Mbappé adta meg a 86. percben, így a franciák kényelmes helyzetből várhatják a párharc visszavágóját, amelyre március 10-én kerül sor a Parc des Princes-ben.

A PSG először nyert a Camp Nouban, a két sztárcsapat 12. találkozója után a mérlege immár 5 barcelonai és 4 párizsi siker mellett 3 döntetlen.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
FC Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-4 (1-1)
Gól: Messi (27. – 11-esből), illetve Mbappé (32., 65., 86.), Kean (70.)

A PSG az első csapat, amely egy kieséses BL/BEK-párharcban négy gólt tudott szerezni a Camp Nouban – a katalánok eddigi legnagyobb hazai veresége a BL egyenes kieséses szakaszában a Bayern München elleni 2013-as (május 1.) 3-0-s fiaskó volt.

A francia klub csupán egyszer aratott nagyobb győzelmet a BL egyenes kiesésés szakaszának idegenbeli meccsén, a 2013/14-es kiírásában a 16 között a Bayern Leverekusent verte 4-0-ra.

A PSG csatára, Kylian Mbappé mesterhármast szerzett az összecsapáson, ezzel pedig az első játékos lett, aki egy kieséses BEK/BL-párharcban három gólt tudott szerezni a Camp Nouban, valamint a harmadik, aki az európai kupaporondon saját otthonában mattolta háromszor a Barcát – korábban ez Andrij Sevcsenkónak (Barcelona – Dinamo Kijev 0-4, 1997. november 5.), és Tony Kurbosnak (Barcelona – FC Metz 1-4, 1984. október 3., BEK, első forduló) sikerült.