Óriási meglepetés a BL-ben: a Sheriff legyőzte a Real Madridot a Bernabéuban

A moldovai Sheriff Tiraspol hatalmas meglepetésre 2-1-re győzött a Real Madrid otthonában, míg a három magyar válogatott labdarúgóval, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig 2-1-re kikapott a belga Club Bruggétől a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, kedden.

A videóra kattintva megtekintheti a keddi BL-nap összefoglalóját, mind a 8 mérkőzés összes találatát.

A lipcsei gárda a 7. percben jutott előnyhöz, ám a 22. percben jött az egyenlítés, és még a szünet előtt a Brugge újabb gólja. Szoboszlait az 58. percben lecserélték, de a támadósor nem javult fel. A vendégek lesgólt szereztek, és mivel újabb találat nem született, így megszakadt a belgák német csapatok ellen több mint 18 éve tartó nyeretlenségi sorozata. A BL-ben hét fellépésen ez volt az első sikerük, míg az RB Leipzig legutóbbi négy BL-meccsét elveszítette.

A csoport másik összecsapásán a Paris Saint-Germain 2–0-ra legyőzte a Manchester Cityt, a nap rangadójának összefoglalóját itt találja.

A D csoportban a legtöbb BL-meccsel (281) büszkélkedő Real Madrid az újonc Sheriff Tiraspolt fogadta, amelynek ez volt a második találkozója a főtáblán. A moldovai együttes a nyitókörben otthon 2-0-val kerekedett a Sahtar Donyeck fölé, most pedig az első félidő derekán megszerezte a vezetést. A szünetet követően fokozta a tempót a Real, és a végül büntetőből egyenlített a 64. percben. A Tiraspolnak volt egy les miatt videobíróval érvénytelenített találata, majd a 90. percben a vendégeké lett a slusszpoén: Sebastien Thill bődületes nagy gólt rúgott a jobb felső sarokba.

A Real Madrid így nem tudta megszerezni a BL-ben a 100. hazai győzelmét, a Sheriff Tiraspol pedig két győzelmével és hat pontjával vezeti a csoportot.

A B jelű kvartettben a Liverpool biztosan nyert Portóban, és továbbra is hibátlan, míg a 29. perctől emberhátrányban játszó AC Milan nem tudta megtartani 1-0-ás előnyét a vendég Atlético Madriddal szemben, mert a 84. és a 97. percben is gólt kapott.

A C csoportban az Ajax után a Borussia Dortmund is győzött, így a négyes szétszakadt, a Besiktasnak és a Sporting CP-nek nincs pontja.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – Manchester City (angol) 2-0 (1-0)
gól: Gueye (8.), Messi (74.)

RB Leipzig (német)-Club Brugge (belga) 1-2 (1-2)
gól: Nkunku (7.), illetve Vanaken (22.), Rits (41.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (3-1), 2. Club Brugge 4 (3-2), 3. Manchester City 3, 4. RB Leipzig 0

B csoport:
FC Porto (portugál)- FC Liverpool (angol) 1-5 (0-2)
gól: Taremi (75.), illetve Salah (18., 60.), Mane (45.), Firmino (78., 83.)

AC Milan (olasz)-Atlético Madrid (spanyol) 1-2 (1-0)
gól: Leao (20.), illetve Griezmann (84.), Suarez (97. – 11-esből)
kiállítva: Kessie (29., Milan)

Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. FC Porto 1, 4. AC Milan 0

C csoport:
Borussia Dortmund (német)-Sporting CP (portugál) 1-0 (1-0)
gól: Malen (37.)

Ajax (holland)-Besiktas (török) 2-0 (2-0)
gól: Berghuis (17.), Haller (43.)

Az állás: 1. Ajax 6 pont (7-1), 2. Borussia Dortmund 6 (3-1), 3. Besiktas 0 (1-4), 4. Sporting CP 0 (1-6)

D csoport:
Real Madrid (spanyol)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-2 (0-1)
gól: Benzema (64.-11-esből), illetve Jahsibajev (25.), Thill (90.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Internazionale (olasz) 0-0

Az állás: 1. Sheriff Tiraspol 6 pont, 2. Real Madrid 3, 3. Internazionale 1 (0-1), 4. Sahtar Donyeck 1 (0-2)

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe kerül, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.

Borítókép: EPA/JUANJO MARTIN