Gála Párizsban: a PSG ötgólos meccsen győzött az RB Leipzig ellen a BL-ben

m4sport.hu/MTI
A Paris Saint-Germain 3–2-re legyőzte az RB Leipziget a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában.

Összefoglaló

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
A csoport
Paris Saint-Germain (francia)–RB Leipzig (német) 3–2 (1–1)
gól: Mbappe (10.), Messi (67., 74., utóbbit 11-esből), illetve Silva (28.), Mukiele (57.)
Korábban
Club Brugge (belga)–Manchester City (angol) 1–5 (0–2)
gól: Vanaken (81.), illetve Cancelo (30.), Mahrez (43., 84., előbbit 11-esből), Walker (53.), Palmer (67.)
Az állás: 1. Paris Saint-Germain 7 pont, 2. Manchester City 6, 3. Club Brugge 4, 4. RB Leipzig 0

A BL-csoportkör harmadik fordulójának keddi játéknapjának teljes összefoglalóját itt tekintheti meg.

A párizsiak korán vezetést szereztek, de a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig soraiban tudó németek fordítottak. Ennek ellenére végül harmadszor is pont nélkül maradtak, mert ezt követően a nyáron igazolt Lionel Messi duplájával a PSG a maga javára fordította a meccset. A hatszoros aranylabdás argentin játékmester második gólját Panenka-féle 11-esből lőtte. A vendégek harmadik magyar játékosa, Szoboszlai Dominik a cserepadról nézte végig a találkozót.

A keddi játéknap rangadóján a Liverpool fordulatos találkozón diadalmaskodott az Atlético Madrid otthonában. Az angolok 13 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, azonban a spanyolok Antoine Griezmann duplájával még a szünet előtt egyenlítettek. A világbajnok francia csatár mégis negatív hős lett, mert kiállítása miatt a hazaiak emberhátrányba kerültek, a Liverpool pedig a létszámfölényét kihasználta Mohamed Szalah értékesített büntetőjével. A csoport másik összecsapásán a Milan 1-0-ra alulmaradt Portóban, így továbbra is pont nélkül sereghajtó.

Az Ajax – a Liverpoolhoz hasonlóan – megőrizte hibátlan mérlegét, mivel 4-0-ra könnyedén verte a vendég Borussia Dortmundot. A Sheriff Tiraspol viszont nem tudta folytatni remeklését, ugyanis 3-1-re kikapott az Internazionale otthonában.