Őrült thrillert nyert a Liverpool Madridban, hengerelt a Real, újra kikapott a Milan – BL-összefoglaló

Az Atlético Madrid hazai pályán egy gólgazdag és fordulatos mérkőzésen kapott ki 3-2-re a Liverpooltól a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójának keddi játéknapján, amely összesen 35 gólt hozott.

Videónkban mind a nyolc keddi találkozó összefoglalóját megtekintheti.

A mérkőzés 34. percében már 2-2 volt az állás, a Liverpool Salah és Keita találatával negyedórán belül kétgólos előnybe került, a hazaiak a nyáron Barcelonából visszatérő Griezmann duplájával gyorsan egyenlítettek.

A világbajnok támadó meccse a második félidőben gyorsan rémálomba fordult, az 52. percben magasra tartott lábbal rúgta fejbe Firminót, amiért azonnal piros lapot kapott. A Liverpool a 76. percben váltotta gólra az emberelőnyt, Salah tizenegyesből szerezte meg önmaga második, csapata harmadik és mint kiderült, győzelmet jelentő találatát.

fotó: EPA/Chema Moya

Az Atlético ezúttal is majdnem gyorsan egyenlített, a játékvezető a 81. percben a spanyoloknak is tizenegyest ítélt, de a VAR közreműködésével megváltoztatta ítéletét, így maradt a 3-2-es Liverpool-győzelem. Az Atlético sorozatban ötödik hazai mérkőzésén maradt nyeretlen a BL-ben (3 döntetlen, 2 vereség), ilyen negatív sorozat korábban még nem fordult elő a csapattal.

A B-csoport másik mérkőzésén a Milan ismét kikapott, ezúttal a Porto vendégeként 1-0-ra maradt alul Stefano Pioli együttese, amelynek egyelőre nagy csalódás a visszatérés a legjobbak közé: a Milan története során először kezdett három vereséggel a csoportkörben.

Az M4 Sporton élőben közvetített PSG–Leipzig mérkőzésen szintén öt gólt született, a franciák Messi duplájával fordítottak a második félidőben. Ennek a mérkőzésnek az összefoglalóját itt találja.

A csoport másik, 18.45-től rendezett mérkőzésén a Manchester City 5–1-re győzött a Club Brugge vendégeként.

A Real Madridnak már az leső félidőben is 15 lövése volt a Sahtar vendégeként, de csak egy öngóllal került előnybe. A második félidőben aztán kiszakadt a gólzsák, Vinícius Jr. (2), Rodrygo és Benzema góljával 5-0-ra nyert Ancelotti együttese, kijavítva a Sheriff ellen csúnya botlást.

fotó: EPA/SERGEY DOLZHENKO

A moldáv csodacsapat az Inter ellen nem tudta gyarapítani pontjai számát, 3-1-re kaptak ki Milánóban, így az újonc először nem szerzett pontot a BL csoportkörében. 6 pontjukkal még mindig vezetik a D csoportot, ráadásul úgy, hogy a három mérkőzésen 81 (!) lövéssel próbálkoztak az ellenfelek.

Talán kevesen számítottak rá, de az Ajax hazai pályán lefocizta a Dortmundot, 4-0-ra győztek az amszterdamiak és 9 pontjukkal vezetik a C csoportot, 3 mérkőzésen 11 gólt szerezve. A 18.45-ös Besiktas-Sporting meccsen a portugálok 3-1-re nyertek idegenben, megszerezve első pontjaikat a továbbra is pont nélkül álló törökök ellen.

fotó: EPA/MAURICE VAN STEEN

Az M4 Sport és az m4sport.hu szerdán a Manchester United-Atalanta mérkőzést közvetíti élőben.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – RB Leipzig (német) 3-2 (1-1)
gól: Mbappe (10.), Messi (67., 74., utóbbit 11-esből), illetve Silva (28.), Mukiele (57.)
Club Brugge (belga)-Manchester City (angol) 1-5 (0-2)
gól: Vanaken (81.), illetve Cancelo (30.), Mahrez (43., 84., előbbit 11-esből), Walker (53.), Palmer (67.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 7 pont, 2. Manchester City 6, 3. Club Brugge 4, 4. RB Leipzig 0

B csoport:
FC Porto (portugál)-AC Milan (olasz) 1-0 (0-0)
gól: Diaz (65.)
Atlético Madrid (spanyol)-FC Liverpool (angol) 2-3 (2-2)
gól: Griezmann (20., 34.), illetve Szalah (8., 78., utóbbit 11-esből), Keita (13.)
piros lap: Griezmann (52., Atlético Madrid)

Az állás: 1. FC Liverpool 9 pont, 2. Atlético Madrid 4 (4-4), 3. FC Porto 4 (2-5), 4. AC Milan 0

C csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-Borussia Dortmund (német) 4-0 (2-0)
gól: Reus (11., öngól), Blind (25.), Antony (57.), Haller (72.)
Besiktas (török)-Sporting Lisboa (portugál) 1-4 (1-3)
gól: Larin (25.), illetve Coates (15., 27.), Sarabia (44.), Paulinho (89.)

Az állás: 1. Ajax Amsterdam 9 pont, 2. Borussia Dortmund 6, 3. Sporting Lisboa 3, 4. Besiktas 0

D csoport:
Internazionale (olasz)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1 (1-0)
gól: Dzeko (35.), Vidal (58.), de Vrij (67.), illetve Thill (52.)
Sahtar Donyeck (ukrán)-Real Madrid (spanyol) 0-5 (0-1)
gól: Krivcov (38., öngól), Vinicius Junior (51., 56.), Rodrygo (65.), Benzema (91.)