Élő stream csatornák X

Három év alatt negyedosztályból a legjobbak közé – a Milan csodatévő „messiása”

| H. K.
Elképesztő éveken van túl van Junior Messias, a Milan szerda esti hőse.

A piros-feketék nagyon fontos mérkőzést játszottak a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, a találkozó egyetlen, három pontot érő találatát a 87. percben Junior Messias jegyezte. A brazil középpályás hőssé vált, ám nem csupán a gólja miatt érdemes róla megemlékezni.

Messias az elmúlt években hihetetlen kitartásról és küzdőszellemről tett tanúbizonyságot – a 30 esztendős játékos ugyanis három éve még az olasz negyedosztályban futballozott az ASD Chieri Calcio csapatában! Fontos tudni, hogy a Serie D-ben nem profi szinten űzik a labdarúgást, így Junior Messias sem a sportból élt meg: az amatőr játék mellett hűtők és egyéb háztartási cikkek kiszállításával foglalkozott, hogy megkeresse a napi betevőt. Egy évvel később az AC Gozzannóhoz igazolt, melynek színeiben 58 mérkőzésen összesen tíz gólt szerzett.

Messias 2019 januárjában a Gozzanóból kölcsönbe került a másodosztályú Crotonéhoz, amelyben hamar kulcsemberré vált, s óriási szerepe volt abban, hogy az alakulat a 2019–2020-as szezon végén feljutott a Serie A-ba. Az olasz élvonalban aztán az előző, 2020–2021-es idényben 36 meccsen kilencszer volt eredményes, kiemelkedő teljesítményére rögtön felfigyelt a Milan, Paolo Maldini pedig idén, a nyári átigazolási időszak utolsó óráiban kölcsönszerződés keretében megszerezte Messiast a Crotonétól.

A milánói csapatnál a középpályás egyelőre csak „peremember”, ám Stefano Pioli némileg meglepetésre épp őt küldte be a gárda szerda esti, Atlético Madrid elleni rendkívül fontos BL-találkozóján – a kupasorozatban élete első szereplésével büszkélkedő Messiasnak nem volt elég a „részvétel”, a pályára lépése után mindent beleadott, aminek meg is lett az eredménye: a 87. percben gólt rúgott, amivel csapata 1–0-ra nyert, és bezsebelte a fontos három pontot.

Junior Messis története tényleg elképesztő: 29 évesen játszotta első Serie A-s mérkőzését, s csak 30 esztendősen lépett pályára először a Bajnokok Ligájában – ahol aztán 23 perc kellett neki az első találatához.

Eredmények, csoportkör, 5. forduló
B-csoport
Atlético Madrid (spanyol)-AC Milan (olasz) 0-1 (0-0)
g.: Messias (87.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Liverpool 15 pont, 2. FC Porto 5, 3. AC Milan 4 (5-7), 4. Atlético Madrid 4 (4-7)

Borítókép: EPA/Kiko Huesca