Eseménytelen meccs és City-továbbjutás Manchesterben

A Manchester City 5–0-s összesítéssel jutott negyeddöntőbe a Bajnokok Ligájában, miután a párharc manchesteri visszavágóján 0–0-s döntetlent játszott a Sporting.

Eredmény,
Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Manchester City (angol) – Sporting CP (portugál) 0–0 (0–0)
Továbbjutott: a City 5–0-s összesítéssel.

Gyakorlatilag formalitás volt a visszavágó a továbbjutás szempontjából, hiszen a City 5–0-s győzelmet aratott Lisszabonban, ahol már az első félidőben négyet rámolt be a hazaiak kapujába.

A jelek szerint tanultak a dologból a portugálok, vagy a manchesteriek vették könnyedebbre, mindenesetre a vendégek fegyelmezett védekezéssel rukkoltak elő, amivel megölték az ellenfél játékát.

Az eseménytelen első játékrész után a másodikban kettő percet kellett várni a gólra, de Gabriel Jesus találata lesről született, még ha csak centiken is múlott.

Sokat elmond a találkozóról, hogy Pep Guardiolának még egy gesztusértékű csere is belefért: a 76. percben Éderson helyett beküldte cserekapusát, a 36 éves Scott Carsont, aki 16 év és 338 nap után lépett újra pályára a BL-ben. 2005 májusában a Liverpool kapuját védte a Juventus elleni, 2–1-re megnyert csoportmeccsen.

Az utolsó másodpercekben Raheem Sterling tehetett volna azért, hogy kettős győzelemmel jusson tovább a Manchester City, de egy szép csel után közelről az oldalhálóba lőtt, így maradt a 0–0, a Sporting ezzel története során először úszta meg a vereséget a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában.

Borítókép: EPA/PETER POWELL