×
Élő stream csatornák X

A Real Madrid és Benzema számára nincs reménytelen helyzet: a City mellett a PSG és a Cheslea is tudna erről beszélni

Hollywood legkeresettebb dramaturgja sem lenne képes izgalmasabb forgatókönyvet rittyenteni, mint amilyenre a Real Madrid útja sikeredett a döntőig a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában. Az olasz Carlo Ancelotti által irányított királyi gárda a nyolcaddöntőben a Paris Saint-Germain, a nyolc között a Chelsea, a döntőbe jutásért pedig a Manchester City ellen került szinte kilátástalan helyzetbe, a végén mindhárom esetben sikerült a saját javára fordítani az eredményt. A fináléban a Liverpool lesz a Real Madrid ellenfele.

A Bajnokok Ligája csoportkörét aránylag magabiztosan vette a Real Madrid, amely az olasz Interrel, az ukrán Sahtar Donyeckkel és a moldáv Sheriff Tiraspollal volt egy csoportban. Öt győzelemmel és egy vereséggel a kvartett élén végzett, más kérdés, hogy az az egy zakó kifejezetten váratlan és kellemetlen volt, hiszen a második fordulóban a moldovaiak ellen szenvedte el, ráadásul hazai környezetben. Akkor sokakban felmerült, hogy ez nem feltétlenül a madridiak szezonja lesz.

Ancelotti csapata viszont felállt a kínos eredménytől függetlenül, a további csoportmeccseket behúzta. Teljesen megérdemelten jutott az egyenes kieséses szakaszba, ahol az első ellenfél a francia Paris Saint-Germain volt, amely nyáron elképesztően erősített és nem is titkolta, hogy az elsődleges célja a BL megnyerése.

A nyolcaddöntős párharc így is indult a két csapat között, az első mérkőzés Párizsban a PSG nyert 1-0-ra Kylian Mbappé találatával.

A hátrány nem tűnt ledolgozhatatlannak a Real számára, ugyanakkor bőven akadtak vészjósló jelek, amelyek egyértelműen a spanyolok ellen szóltak, mint az, hogy a 90 perc folyamán egyszer sem találták el a kaput, illetve nem túlzás állítani, hogy a franciák lefocizták Ancelotti legényeit.

A visszavágón pedig csak tetéződtek a problémák, miután a félidőre megérdemelt 1-0-s előnnyel mehetett a PSG, Madridban és Mbappé zörgette meg Courtois hálóját. Semmi nem mutatott arra, hogy a Real Madrid képes lehet felállni kétgólos hátrányból.

Fordulás után is sokáig úgy tűnt, hogy teljesen esélytelen a hazai csapat, de a 61. percben a PSG kapusának, Donnarummának a hatalmas bakija, illetve Benzema harcossága visszahozta meccsbe a Realt. A francia támadó még kettőt berámolt a megzavarodott párizsiaknak, így a spanyolok várhatták az ellenfelet a nyolc között.

A negyeddöntőben sem várt könnyebb ellenfél az Real Madridra, hiszen a címvédő Chelsea-vel kellett farkasszemet néznie.

A párharc első mérkőzésén Londonban Benzema ott folytatta, ahol a PSG ellen befejezte: újabb mesterhármas, amelyre csak Havertz tudott válaszolni. Az idegenbeli 3-1-s győzelemmel féllábbal az elődöntőben érezhette magát a királyi gárda.

Bár a visszavágó előtt Thomas Tuchel, a Chelsea menedzsere azt nyilatkozta, hogy nem látja, hogy juthatna tovább csapata, mint kiderült, a londoni kékeket sem abból a fából faragták, hogy csak úgy feladják teljesen kilátástalan helyzetben: Mount, Rüdiger és Werner góljaival 75 perc után 3-0-ra vezettek az angolok, a PSG-meccsekhez hasonlóan megint úgy tűnt, hogy momentuma sincs a spanyol csapatnak, de Ancelottit és a Realt újra egy csodacsere, a City ellen is döntő szerepet vállaló brazil Rodrygo mentette, meg. A 78. percben beállt Casemiro helyett, két perccel később pedig gólt ünnepelhetett, ami hosszabbítást ért.

Márpedig, ha hosszabbítás, akkor Benzema: a 96. percben újra betalált, és az elődöntőbe repítette csapatát.

A négy között újabb angol csapat várt az együttesre, a Manchester City, amely Angliában már 2-0-ra, 3-1-re majd 4-2-re is vezetett, de Benzema hajrában értékesített büntetőjével 4-3 lett a végeredmény, ami már elfogadható eredménynek számított a bivalyerős Cityvel szemben a visszavágóra.

A szerdai visszavágóra pedig nehéz szavakat találni. A Real Madrid újra a sírból hozta vissza meccset és készülhet a Liverpool elleni döntőre.

A mérkőzés 89. percében – 1-0-s City vezetésnél, összesítésben 5-3-s angol előnnyel – mindössze 1 százalék esélyt adtak arra, hogy a Real Marid továbbjuthat, aztán jött Rodrygo, majd Benzema.

A Bajnokok Ligájában a 2003/2004-es szezonban vezették be az egyenes kieséses szakaszt, azóta a Real Madrid az egyetlen olyan csapat, amely a párharcok során legalább egyszer kikapott – PSG-től 1-0-ra a nyolcaddöntőben, a Chelsea-től 3-2-re hosszabbítás után a negyeddöntőben és 4-3-ra a Man. Citytől a négy között -, mégis képes volt bejutni a BL-döntőbe. Elnyűhetetlennek tűnik a csapat, nem fináléban sem lehet leírni, bár elsőre a Liverpool kicsit esélyesebbnek tűnik.

Karim Benzema teljesítmény külön megsüvegelendő, hiszen az idei BL-kiírásban angol csapatoknak hétszer sikerült betalálnia, erre még senki sem volt képes a Bajnokok Ligája történetében. Arra sem árt figyelnie a soros ellenfélnek, hogy korábban négyszer is betalált a Liverpool hálójába, amilyen szezont fut, van félnivalója Jürgen Klopp legénységének. A francia összesen 10 gólt szerzett a kieséses szakaszban, erre eddig csak egyetlen labdarúgó volt képes.

Az is figyelmeztető jel lehet a Vörösök számára, hogy amióta a Bajnokok Ligája létezik – 1992 óta -, a Real Madrid hét döntőt játszott, mind a hetet megnyerte. Legutóbb a legrangosabb európai kupakiírás döntőjében amúgy pont a Liverpooltól kapott ki a királyi gárda 1981-ben, 1-0-ra. Akkor még Bajnokcsapatok Európa Kupájának hívták.

A madridiak vezetőedzője, Carlo Anvcelotti is unikom a maga nemében, hiszen ötödször készülhet Bajnokok Ligája döntőre (2003, 2005, és 2007 az AC Milannal, 2014 és 2022 a Real Madriddal). Egyetlen edző sem mondhatja el ezt magáról rajta kívül.

A döntőt május 28-án, Párizsban a sorozat trófeájáért. A 2018-as kijevi fináléban is ez a két gárda csapott össze, akkor a Real nyert.

Borítókép: Real Madrid (Fotó: EPA/Rodrigo Jimenez)