A BL-ben is nagy pofont kapott az RB Leipzig, Gulácsi óriásit hibázott az első gól előtt

Súlyos vereséggel kezdte az UEFA Bajnokok Ligája csoportkörét az RB Leipzig, kedd este hazai pályán 4–1-es vereséget szenvedtek az ukrán Sahtar Donyeck ellen. Az F csoport másik mérkőzésén a címvédő Real Madrid 3–0-ra nyert a Celtic vendégeként.

A keddi játéknap teljes összefoglalója és góljai – az RB Leipzig – Sahtar Donyeck összefoglalót 05:10-től látható

Mindhárom magyar válogatott játékos, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdőként lépett pályára a Leipzigben és sajnos előbbi főszerepet játszott a vendégek 16. percben szerzett első góljában. Gulácsi kapujától messze, a térfél közepén vette át a hátra passzolt labdát, szükségtelen és bátortalan cselezésbe kezdett, ami labdavesztéssel végződött, Marian Svednek gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett gurítani a labdát (0-1).

A Leipzig az 57. percben Mohamed Simakan révén egyenlített, a gólpasszt Szoboszlai Dominiktól kapta.

Sokáig nem örülhettek a hazai drukkerek, a következő percben már újra a Sahtar vezetett, Sved duplázott. A meccs hajrájára teljesen szétesett a lipcsei együttes, a 76. és a 85. percben még két gólt szereztek egy-egy gyors kontrából az ukránok, beállítva a 4—1-es végeredményt. A Sahtarnál a Ferencvárostól igazolt Oleksandr Zubkov kezdőként, a Fehérvárról hazatérő Ivan Petrjak csereként lépett pályára és ünnepelhetett győzelmet.

fotó: EPA/Filip Singer

A Leipzig három napja Frankfurtban kapott ki 4–0-ra, és már másnap arról írt a német sajtó, nem túl stabil a kispad Domenico Tedesco vezetőedző alatt. Könnyen lehet, hogy az újabb súlyos vereség az állásába kerül. Erről számolt be Fabrizio Romano is a Twitteren, értesülései szerint a legutóbb Dortmundban dolgozó Marco Rose lehet a befutó.

A következő egy hétben a Borussia Dortmund és a Real Madrid vár a lipcseiekre.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:
E csoport:
Salzburg (osztrák)-AC Milan (olasz) 1-1 (1-1)
gól: Okafor (28.), illetve Saelemaekers (40.)
Dinamo Zagreb (horvát)-Chelsea (angol) 1-0 (1-0)
gól: Orsic (13.)

F csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Real Madrid (spanyol) 0-3 (0-0)
gól: Vinicius Jr. (56.), Modric (60.), Hazard (77.)
RB Leipzig (német)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1-4 (0-1)
gól: Simakan (57.), illetve Sved (16., 59.), Mudrik (76.), Traore (85.)

G csoport:
Sevilla (spanyol)-Manchester City (angol) 0-4 (0-1)
gól: Haaland (20., 67.), Foden (58.), Dias (92.)
Borussia Dortmund (német)-FC Köbenhavn (dán) 3-0 (2-0)
gól: Reus (35.), Guerreiro (42.), Bellingham (83.)

H csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – Juventus (olasz) 2-1 (2-0)
gól: Mbappé (5., 22.), illetve McKennie (53.)
Benfica (portugál)-Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (0-0)
gól: Rafa Silva (50.), Grimaldo (54.)

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.

Borítókép: EPA/Filip Singer