Beindult a Bayern-henger a Plzen ellen, a bajorok ötöt vágtak a Bajnokok Ligájában

A Bayern München 5–0-ra kiütötte a cseh Viktoria Plzent, az Olympique Marseille pedig az eddig százszázalékos Sporting Lisboa elleni 4–1-es győzelemmel szerezte meg első pontjait a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában, kedden.

A bajorok fantasztikusan játszottak, tulajdonképpen már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát: a 7. percben Leroy Sané nyitotta meg a gólok sorát, hét perccel később már Serge Gnabry ünnepelhetett, a 21. percben pedig Sadio Mané volt eredményes (3–0).

A Bayern München az elsöprő kezdés után sem vett vissza, saját tizenhatosához szegezte a cseh együttest, a 36. percben Jamal Musiala is betalált, ezt azonban VAR-ozás után visszavonta a játékvezető.

A második félidő elején Mané passza után Sané zseniális átvételt követően rúgott újabb gólt, nem sokkal később aztán Eric Maxim Choupo-Moting is beköszönt.

A német rekordbajnok végül nagyon simán, 5–0-ra kiütötte a Viktoria Plzent, s három mérkőzéséből hármat megnyerve, hibátlan mérleggel vezeti a C-csoportot.

Marseille-ben a vendég portugál gárda ugyan már az első percben előnyhöz jutott, de az OM negyedóra alatt fordítani tudott – Alexis Sanchez úgy egyenlített, hogy a Sporting kapusa belerúgta a labdát egy hazagurítás után –, ráadásul már a 23. perctől kezdve emberelőnyben futballozhatott.

A találkozót – amelynek kezdése a vendégcsapat buszának késése miatt húsz percet csúszott – zárt kapuk mögött rendezték meg, mivel az UEFA a francia szurkolók korábbi rendbontása miatt megbüntette a marseille-i klubot.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
C csoport
Bayern München (német) – Viktoria Plzen (cseh) 5–0 (3–0)
gól: Sané (7., 51.), Gnabry (13.), Mané (21.), Choupo-Moting (59.)

D csoport:
Olympique Marseille (francia) – Sporting Lisboa (portugál) 4–1 (3–1)
gól: Sanchez (13.), Harit (16.), Balerdi (28.), Mbemba (84.), illetve Trincao (1.)
piros lap: Adan (23., Sporting)

Borítókép: EPA/LEONHARD SIMON