Hiába nyert a PSG, a Benfica a csoportgyőztes; élen zárt a Chelsea és továbbjutott a Milan is; El-ben folytathatja a Juventus

m4sport.hu/MTI
A francia Paris Saint-Germain idegenben 2–1-re legyőztte a Juventust a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 6. fordulójában. Hiába azonban a diadal, a négyesből a párizsi alakulat csak másodikként jutott tovább, mivel a Benfica 6–1-re kiütötte a Maccabi Haifát. Az E jelű kvartettből a Chelsea ment tovább az élen, mögötte a Milan kvalifikálta magát a legjobb 16 közé.

Összefoglaló

A milánói mérkőzésen végig sokkal jobban futballozott a házigazda csapat, melyben a francia válogatottal 2018-ban világbajnok Olivier Giroud duplázott, előbb a 14. percben a vezető gólt szerezte meg, majd az övé volt a Milan harmadik találata is az 57. percben. A kettő között a támadó gólpasszt adott Rade Krunicnak, így az összecsapás hőse egyértelműen Giroud volt. A Milan negyedik gólját Junior Messias szerezte néhány pillanattal a lefújás előtt.

A csoport másik találkozóján a Dinamo Zagreb meglepte a Chelsea-t, a horvátok ugyanis a hetedik percben előnybe kerültek. A londoni Kékek azonban hamar eszméltek és a 30. percre megfordították az állást, így végül győzelemmel zárták a csoportkört.

A H jelű négyesben az első hely volt a tét az egymás ellen kétszer is 1-1-et játszó Paris Saint-Germain és Benfica között. A francia csapat a Juventus vendégeként lépett pályára és nyert 2-1-re, míg a Benfica 6-1-re győzött a Maccabi Haifa otthonában. Így pontszámban, egymás elleni eredményben és gólkülönbségben sem volt eltérés a két csapat között, végül a Benfica zárt az élen, mert több gólt szerzett idegenben. Az Európa-ligában Juventus szerepelhet majd csoportharmadikként.

A G csoportban két tét nélküli összecsapásra került sor: a Manchester City 3-1-re győzte le a vendég Sevillát, míg a Borussia Dortmund 1-1-es döntetlent játszott az FC Köbenhavn otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló
E csoport
Chelsea (angol)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (2-1)
gól: Sterling (18.), Zakaria (30.), illetve Petkovic (7.)
AC Milan (olasz)-Salzburg (osztrák) 4-0 (1-0)
g: Giroud (14., 57.), Krunic (46.), Junior Messias (91.)

A csoport végeredménye: 1. (nyolcaddöntős) Chelsea 13 pont, 2. (nyolcaddöntős) AC Milan 10, 3. (Európa-liga) Salzburg 6, 4. Dinamo Zagreb 4

G csoport
Manchester City (angol)-Sevilla (spanyol) 3-1 (0-1)

g: Lewis (52.), Alvarez (73.), Mahrez (83.), illetve Mir (31.)
FC Köbenhavn (dán)-Borussia Dortmund (német) 1-1 (1-1)
g: Haraldsson (41.), illetve T. Hazard (23.)

A csoport végeredménye: 1. (nyolcaddöntős) Manchester City 14 pont, 2. (nyolcaddöntős) Borussia Dortmund 9, 3. (Európa-liga) Sevilla 5, 4. FC Köbenhavn 3

H csoport
Juventus (olasz) – Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (1-1)
g: Bonucci (39.), illetve Mbappé (13.), Mendes (69.)
Makkabi Haifa (izraeli)-Benfica (portugál) 1-6 (1-1)
g: Chery (26., 11-esből), illetve Ramos (20.), Musa (59.), Grimaldo (69.), Rafa Silva (73.), Araujo (88.), Joao Mario (92.)

A csoport végeredménye: 1. (nyolcaddöntős) Benfica 14 (16-7), 2. (nyolcaddöntős) Paris Saint-Germain 14 pont (16-7), 3. (Európa-liga) Juventus 3 (9-13), 4. Makkabi Haifa 3 (7-21)